Dachser przejmuje firmę Transunion

22 stycznia 2013, 15:27

Operator zajmujący się spedycją lotniczą i morską – Transunion, został przejęty przez firmę Dachser. Przejęcie powiększy działalność dywizji Dachser Air & Sea Logistics o 15 dodatkowych lokalizacji w 5 krajach.

Transunion – kolejna po Azkar firma przejęta przez Dachsera

DachserDachser rozbudowuje swoją globalną sieć logistyczną zgodnie z założoną kilka lat temu strategią rozwoju Global 2.0. Podpisana umowa przejęcia ma moc wsteczną i obowiązuje od 1 stycznia 2013 roku. Przejęcie sieci Transunion pozwoli Dachserowi polepszyć dostęp do rynku Ameryki Łacińskiej oraz wzmocnić obecność w kontynentalnej części Hiszpanii i Turcji. Dla właścicieli Transunion najważniejsze jest zabezpieczenie funkcjonowania firmy oraz przyszłości swoich pracowników w ramach rozwijającej się, międzynarodowej sieci Dachser.

Dachser po przejęciu Azkar (krajowego lidera w segmencie transportu przesyłek drobnicowych), które miało miejsce miesiąc temu oraz Transunion (spedytora lotniczego i morskiego), ma bardzo silną pozycję w Hiszpanii. Te dwie transakcje umożliwiły operatorowi przejęcie prawie całego zakresu logistyki na Półwyspie Iberyjskim.

Przychody Transunion osiągnięte w 2012 roku szacuje się  na 95 mln euro. Firma została założona w 1978 roku. Oprócz dziewięciu biur w Hiszpanii posiada swoje oddziały w Turcji, Argentynie, Peru i Meksyku. Zatrudnia 235 pracowników. Firmy współpracowały ze sobą już od ponad 15 lat.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!