Dachser buduje nowy oddział pod Warszawą

24 stycznia 2013, 14:38

Dachser przygotowuje nową siedzibę dla swojego warszawskiego oddziału. Będzie ona znajdować się pod Warszawą, w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II, tuż przy autostradzie A2.

Siedziba Dachser w Pruszkowie

Dachser - nowy oddziałOtwarcie nowego oddziału planowane jest na wiosnę 2013 roku. Powstający oddział będzie składał się z dwupiętrowego biura o powierzchni 750 mkw. oraz magazynu o powierzchni 7.200 mkw. W przyszłości możliwe będzie rozbudowanie kompleksu. Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa będzie się odbywać przy użyciu autorskich systemów WMS i TMS.

Magazyn o klasie A będzie miał 19 bram załadunkowych. Regały wysokiego składowania są zaplanowane na pomieszczenie 8 000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie będzie energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt będzie dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4 000 MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie będzie znajdował się plac manewrowy wraz z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych.

Nowy oddział ma poprawić jakość usług firmy. Zdaniem Grzegorza Lichocika, prezesa Dachser w Polsce, będzie to możliwe dzięki bliskości autostrady A2:

– „Jest to dla firmy niezwykle istotna lokalizacja. Wymierną korzyścią dla nas i naszych klientów będzie skrócenie czasu transportu w regionie, który ze względu na zakorkowaną stolicę bywa bardzo uciążliwy. Teraz nasze ciężarówki będą mogły bez problemów omijać miasto."

Warszawski oddział w Pruszkowie będzie najnowocześniejszym obiektem firmy w Polsce. Zastąpi obecną lokalizację operatora, mieszczącą się na warszawskim Targówku Przemysłowym. Inwestycja jest realizowana przez MLP Group, jednego z największych deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce.

Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (2 w Warszawie oraz po jednym w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!