Używane ciężarówki z pewnego źródła – wywiad z przedstawicielem firmy DAF

14 lutego 2013, 13:48

Ze względu na panującą w branży koniunkturę, coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się używane pojazdy ciężarowe. Firma DAF oferuje klientom zakup takich maszyn z pewnego źródła w ramach programu Used Trucks. Na ten temat rozmawialiśmy z szefem marketingu DAFa w Polsce, Zbigniewem Kołodziejkiem.

Jaka jest skala zainteresowania programem DAF Used Trucks w Polsce?             

DAF First ChoiceRynek używanych pojazdów ciężarowych w Polsce stanowi w dalszym ciągu liczącą się ilość rejestracji tego typu pojazdów. W roku 2012 po raz pierwszy zarejestrowano 21 650 importowanych ciężarówek w Polsce, w porównaniu z 16 144 rejestracjami pojazdów nowych (dotyczy segmentu powyżej 6 ton DMC). Gros z tej liczby stanowią ciągniki siodłowe, co ze zrozumiałych względów, oznacza zainteresowanie pojazdami głównie Euro 5. Dealerzy DAF w roku 2012 dostarczyli około 2 000 używanych ciężarówek polskim klientom.

Co otrzymuje klient, który skorzysta z zakupu pojazdu w ramach programu Used Trucks, w porównaniu do klienta, który zdecyduje się nabyć pojazd z innego źródła?

Klient nabywając pojazd w ramach sieci dealerskiej DAF kupuje go od sprawdzonego partnera, co oznacza, że pochodzenie pojazdu zawsze jest znane. Samochód ciężarowy, przed zakupem, czyli zanim trafi na stock dealerski, jest zawsze sprawdzany, co oznacza też miarodajną informację co do jego stanu. Kolejną sprawą jest dostępność autoryzowanego serwisu, dzięki czemu klient może zlecić odpowiedni zakres prac do wykonania, zanim pojazd zostanie mu przekazany. Do tego dochodzi możliwość skorzystania z usług, jakie są w ofercie autoryzowanych dealerów DAF, jak chociażby kontrakty serwisowe DAF Multisupport.

Jakie działanie powinien podjąć klient, który chce zakupić pojazd w ramach programu?

Każdy z autoryzowanych dealerów DAF w Polsce dysponuje odpowiednimi służbami handlowymi i organizacją do obsługi programu. Na stronie www.dafuzywane.pl jest mapa dealerów z kontaktem do Przedstawicieli Handlowych odpowiedzialnych za ofertę pojazdów używanych.

Niedawno DAF zdecydował się na wprowadzenie oznaczenia First Choice. Czym różnią się posiadające je samochody od innych, które można nabyć w ramach programu Used Trucks?

CDAF XFiężarówki opatrzone znakiem DAF First Choice mają nie więcej niż 5 lat, maksymalny przebieg 500 000 km i kompletną historię serwisową – to znaczy, że były regularnie serwisowane w autoryzowanych stacjach serwisowych DAF. Są w doskonałym stanie, co potwierdza kontrola prowadzona w ramach programu przez dealerów w niemal 200 placówkach. W celu zapewnienia najwyższej jakości pojazdu, dealerzy DAF dostarczają pojazd First Choice wraz z 6-miesięczną gwarancją sprawności układu napędowego. Dodatkowe kontrakty serwisowe są dostępne jako opcja, podobnie jak atrakcyjne programy finansowania w ramach usługi PACCAR Financial

Celem programu jest dostarczanie klientom pojazdów, co do których można z bardzo dużą trafnością stwierdzić, że spełnią one wymagania klientów w zakresie bezproblemowej eksploatacji. Stąd też oferta gwarancji na układ napędowy, możliwość finansowania, czy objęcie pojazdu kontraktem serwisowym DAF Multisupport.

Co obejmuje gwarancja na używany samochód DAF?

Gwarancją objęte są elementy układu napędowego pojazdu (silnik, skrzynia biegów, wał napędowy i tylny most) wraz z osprzętem.

Jak bogata jest oferta DAF Used Trucks w Polsce – czy większość pojazdów jest sprowadzana z zagranicy? Jak długo klient musi czekać na dostarczenie pojazdu?

Mamy w ofercie bogaty wybór pojazdów znajdujących się u autoryzowanych dealerów DAF w Polsce. Na chwilę obecną około 250 pojazdów może być szybko dostarczonych do klienta. Tym niemniej, jeśli klient jest zainteresowany konkretnym pojazdem z europejskiego stoku używanych ciężarówek, pojazd taki może zostać przetransportowany do Polski.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!