Pierwsze Volvo FH dostarczone do klienta

14 lutego 2013, 13:17

Pierwszy egzemplarz nowego Volvo FH został przekazany w ręce odbiorcy. Uroczyste wydanie kluczyków miało miejsce we francuskim mieście Roissy-en-France.

Wylicytowane Volvo FH przekazane właścicielowi

Volvo FHW Volvo Truck Center, w miasteczku Roissy-en-France, koło Paryża, uroczyście przekazanoe kluczyki do nowego Volvo FH. Jego właścicielem został Jean-Pierre Ducournau, który wraz z synami prowadzi firmę transportową Transports Ducournau.

Jean-Pierre Ducournau czekał na swój nowy nabytek od września ubiegłego roku, kiedy to zapewnił sobie zwycięstwo w zorganizowanej przez Volvo Trucks na portalu eBay aukcji charytatywnej, składając ofertę w wysokości 150 000 euro. Nowy właściciel chwalił jakość wykonania oraz właściwości jezdne FH. Stwierdził, że jego zdaniem jest to najlepszy aktualnie dostępny pojazd ciężarowy o dużej ładowności.

Prawie wszystkie samochody ciężarowe we flocie Transports Ducournau to pojazdy Volvo. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat firma użytkowała wiele różnych modeli, począwszy od F89, zakupionego w 1974 r., aż po współczesne FH. Obecnie flota firmy liczy ponad 300 pojazdów.

Volvo FHW marcu Jean-Pierre Ducournau pojedzie do Afryki Południowej, by przekazać wylicytowaną kwotę organizacji Star for Life. Organizacja ta realizuje program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży.

Pierwszy seryjny egzemplarz Volvo FH został sprzedany za pośrednictwem aukcji charytatywnej, zorganizowanej na portalu eBay we wrześniu 2012 r. W aukcji wzięło udział 35 licytantów z całej Europy. Zwycięską ofertę, o wysokości 150 000 euro, złożył Jean-Pierre Ducournau. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany organizacji Star for Life, realizującej wyjątkowy program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży w Afryce Południowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!