Nowa wersja oprogramowania Jaltest do pojazdów użytkowych

15 lutego 2013, 11:31

Nowa wersja oprogramowania Jaltest Soft 13.1 jest już dostępna dla użytkowników. Przedstawiamy nowości, o które wzbogacono program.

Jaltest Soft 13.1

Nowe funkcje dostępne w wersji 13.1 to:

  • Jaltest iParts: moduł, który pomaga w identyfikacji oraz rozpoznaniu numerów części,
  • Troubleshooting: wyszukiwarka symptomów oraz kodów błędów: dodatkowa pomoc w identyfikacji oraz naprawie usterek,
  • Skróty do specjalnych funkcji diagnostycznych: prowadzą użytkownika dokładnie do tych akcji (funkcji), które są najczęściej poszukiwane w danym modelu,
  • Grupy mierzonych wartości: można stworzyć własną grupę wartości mierzonych dla każdego systemu.
  • System informacji technicznych: wyszukiwarka tekstu oraz bezpośredni dostęp do drukarki,
  • Pomoc w odpowiednim podpisaniu diagramów: komentarze, notatki, symbole oraz skróty opisów,
  • Informacja zwrotna do serwisu producenckiego: możliwość wysyłania komentarzy do Wsparcia Technicznego Jaltest/Cojali drogą elektroniczną on-line,
  • Okno informacyjne o wersji oprogramowania Jaltest Soft zostało usunięte. Będzie się ono pojawiało tylko w sytuacjach niezgodności lub jakiejkolwiek rozbieżności.

 

Od wersji oprogramowania 13.1 po instalacji Jaltest Soft  konieczna jest aktywacja urządzenia. Jeżeli użytkownik ma dostęp do Internetu wystarczy tylko parę kliknięć w oknie poprzedzającym panel główny programu Jaltest Soft z podpiętym interfejsem. Jeżeli klient nie ma dostępu do Internetu będzie musiał wygenerować drugie hasło oraz wysłać je do Wsparcia Technicznego Jaltest w celu uzyskania aktywacyjnego kodu instalacyjnego.

Preferencyjne warunki wymiany starych testerów

Od wersji oprogramowania 13.2, która ma ukazać się w połowie czerwca 2013 r., wszyscy użytkownicy starych, ręcznych testerów  V-3 i V-5, tzw. Handy Tools, po aktualizacji przestaną mieć możliwość używania urządzeń ręcznych, gdyż stracą one zdolność diagnostyki samym interfejsem bez używania programu Jaltest Soft (mimo iż możliwości oprogramowań tzw. „firmware” przestały się rozwijać jeszcze w 2011 r. w wersji oprogramowania 11.1). Użytkownicy ci będą zmuszeni do używania swoich Jaltest na zasadzie interfejsu, tak jak w urządzeniach PC LINK.

Ta zmiana ma skłonić niektóre firmy używające jeszcze starego sprzętu i niezaktualizowanego oprogramowania do wymiany urządzeń na nowe PC-LINK mające bardzo szerokie możliwości.

W związku z tym została przedłużona promocja na wymianę starych Jaltest’ów na preferencyjnych warunkach zakupowych – bez konieczności zapłaty za zaległe licencje i aktualizacje, dodatkowo z darmowym modułem ETM-em w osobnej walizce z okablowaniem ETM. Moduł ETM Jaltesta nie ma odpowiednika wśród multibrandowych, uniwersalnych testerów diagnostycznych do obsługi aut użytkowych i naczep.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

78.131.217.*, 17 lutego 2013, 11:03 0 0

www.jaltest.com.pl - eN-TRUCK zaprasza do kontaktów

Odpowiedz