Letnie opony Vredestein Comtrac 2 wygrały w teście ogumienia do kamperów

19 kwietnia 2023, 11:49

Letni model opon opracowany do lekkich samochodów użytkowych – Vredestein Comtrac 2 zajął pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez Promobil. Ten największy w Niemczech portal specjalizujący się w tematyce przyczep kempingowych i kamperów przetestował ogumienie właśnie pod kątem użytku w samochodach kempingowych. Co testerzy powiedzieli na temat opon Vredestein Comtrac 2?

Samochód z oponami Vredestein Comtrac 2

Vredestein Comtrac 2 – opony do lekkich samochodów użytkowych, a także do kamperów

Zespół Promobil ocenił sześć różnych produktów od wiodących europejskich producentów opon, montując je w kamperze Ford Transit, a następnie przeprowadzając szereg wymagających testów dynamicznych. Niezależny zespół testowy ocenił oponę Vredestein jako „szczególnie zalecaną” i umieścił ją na pierwszym miejscu w rankingu. Testujący pochwalili jej wyjątkowe osiągi zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Wysoka skuteczność na mokrej nawierzchni

Model Comtrac 2 zdobył pierwsze miejsce w kategorii hamowania awaryjnego na mokrej nawierzchni: droga hamowania z prędkości 80 km/h wyniosła 36,7 m — o metr krócej niż w przypadku opony z drugiego miejsca. Wynik był również prawie o całą długość samochodu lepszy niż rezultat najgorszej opony w tej konkurencji. Model Comtrac 2 znalazł się także na szczycie rankingu w kategorii przyspieszania i właściwości jezdnych na mokrej nawierzchni, co zrobiło wrażenie na testujących ze względu na „ponadprzeciętne bezpieczeństwo podczas pokonywania zakrętów i dobrą ochronę przed zjawiskiem aquaplaningu”.

Na prowadzeniu pod względem bezpieczeństwa

Opona Vredestein zwyciężała także w testach na suchej nawierzchni: uzyskała pierwsze miejsce w zakresie skuteczności hamowania (100–0 km/h) i właściwości jezdnych podczas intensywnej jazdy na torze testowym. Testujący uznali, że na wszystkich nawierzchniach model Comtrac 2 „pozostaje wyraźnie na prowadzeniu” w zakresie bezpieczeństwa w porównaniu z innymi ocenianymi oponami.

Opona Vredestein Comtrac 2
Opona Vredestein Comtrac 2

– Wysokie zapotrzebowanie na opony letnie utrzymuje się wśród użytkowników kamperów na wielu rynkach europejskich, a opony Vredestein przyciągnęły dużą i lojalną bazę klientów. Będziemy w dalszym ciągu inwestować w rozwój produktów w tej kategorii, aby mieć pewność, że opony Vredestein będą nadal odznaczać się osiągami wysokiej klasy i wysokim poziomem bezpieczeństwa w przystępnej cenie – przekazuje Daniele Lorenzetti, dyrektor ds. technologii w firmie Apollo Tyres.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!