Remont nawierzchni autostrady A4 – gdzie i kiedy pojawi się czasowa organizacja ruchu?

12 maja 2023, 12:28

GDDKiA poinformowała o pracach związanych z wymianą nawierzchni na odcinkach autostrady A4. Zakończenie remontu cząstkowego na 21 kilometrze jezdni od granicy woj. opolskiego i śląskiego do okolic węzła Gliwice Ostropa zaplanowano na 12 maja. Jednak prace na całej szerokości prawie 4,5-kilometrowego odcinka potrwają trochę dłużej.

Remont autostrady A4
fot. GDDKiA

Rozpoczęcie prac na odcinku zaplanowano na 15 maja. Remont ma potrwać do 30 lipca, obejmie wjazdową i zjazdową łącznicę w kierunku na Katowice. Na potrzeby modernizacji zmieniona zostanie organizacja ruchu na obu jezdniach na długości ponad 6 km. Wprowadzenie nowej organizacji ma potrwać do 14 maja.

Na początku z ruchu zostanie wyłączony lewy pas jezdni za węzłem Gliwice Bojków w kierunku Wrocławia. Planowane jest wprowadzenie separacji kierunków ruchu. W efekcie na czas remontu ruch w kierunku Wrocławia będzie poprowadzony dwukierunkowo – dwa pasy na Wrocław i jeden pas na Katowice. Od 15 maja mają rozpocząć się prace na jezdni w kierunku Katowic.

W pierwszym etapie wymieniona zostanie nawierzchnia na pasie prawym, do dyspozycji kierowców pozostanie pas lewy. Po zakończeniu prac ruch zostanie przeniesiony na odnowiony pas i remont rozpocznie się na drugim pasie. W trakcie wykonywania wymiany nawierzchni kierowcy mają mieć do dyspozycji dwa pasy w każdym kierunku. Na większości odcinka prędkość zostanie ograniczona do 80 km/h, a w newralgicznych miejscach do 60 km/h.

Podczas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych węzła Gliwice Ostropa w kierunku Katowic wytyczony zostanie objazd przez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!