Scania uruchamia usługę mającą ułatwić ładowanie elektrycznych ciężarówek i autobusów

16 maja 2023, 8:00

Scania Charging Access to usługa, którą firma chce uruchomić w październiku, aby uprościć ładowanie pojazdów na trasie i umożliwić łatwiejszą elektryfikację transportu w Europie. Jakie funkcje ma oferować ta usługa?

elektryczna Scania

Scania Charging Access pomoże wyeliminować przeszkody i stres związany z ładowaniem w trasie, zapewniając dostęp do rozległej sieci ładowania i bezproblemową administrację. Nie mamy wątpliwości, że niezdecydowani przewoźnicy i klienci usług transportowych przyjmą tę usługę z zadowoleniem. Co więcej, będzie ona drogowskazem w wytyczaniu drogi do elektryfikacji autobusów i pojazdów ciężarowych wykorzystywanych w różnych celach na dużą skalę w Europie – mówi Fredrik Allard, starszy wiceprezes i dyrektor ds. elektromobilności w Scania.

Wśród funkcji Scania Charging Access znajdą się m.in. możliwość lokalizowania stacji odpowiednich dla pojazdów ciężarowych oraz generowanie jednej faktury zbiorczej. Pierwszymi interfejsami dostępnymi dla klientów będą portal My Scania (do przeglądania, planowania i administracji) oraz nowa aplikacja Scania Driver App, która umożliwi kierowcom wyszukiwanie stacji ładowania, obliczanie odległości oraz monitorowanie procesów ładowania. Usługa Scania Charging Access jest dostępna również dla klientów posiadających flotę mieszaną.

Dzięki tej inicjatywie chcemy stworzyć rozwiązanie w zakresie ładowania, które skupia się przede wszystkim na wartościach dla klienta, takich jak łatwość użytkowania czy funkcjonalność operacyjna. Dzięki naszej usłudze ładowania klienci zyskują dostęp do rzetelnych i istotnych informacji o lokalizacjach stacji ładowania dedykowanych dla pojazdów ciężarowych, a także pewność co do cen. Obecnie klienci zmuszeni są korzystać z różnych aplikacji, opłacać różne faktury. Występują tu podobne trudności, z jakimi muszą się zmagać użytkownicy samochodów osobowych – dodaje Fredrik Allard.

Scania nie ujawniła jeszcze listy partnerów sieci. Fredrik Allard nie wyklucza tego, że lokalne sieci dealerów Scania oraz wiodący dostawcy w branży ładowania pojazdów mogą dołączyć do systemu.

Cała branża transportowa czeka na to rozwiązanie. Scania Charging Access to przede wszystkim odpowiednie warunki do prawdziwej transformacji w kierunku elektromobilności. Naszym głównym celem jest stworzenie infrastruktury niezbędnej dla zrównoważonego transportu i udostępnienia klientom największej sieci ładowania pojazdów ciężarowych w Europie – podkreśla Fredrik Allard.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!