Rekordowa darowizna charytatywna Volvo Trucks i Ducournau Transports

7 marca 2013, 14:37

Organizacja non-profit Star For Life otrzyma rekordową darowiznę w wysokości 150 000 euro od firm Volvo Trucks i Ducournau Transports. Star For Life jest placówką oświatową, realizującą m.in. program zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa HIV.

Darowizna dla Star For Life

Kwota 150 000 euro stanowi całkowity dochód z licytacji pierwszego seryjnego nowego Volvo FH, przeprowadzonej na portalu eBay. Przez następne sześć lat z tych środków będą finansowane programy edukacyjne Star For Life, realizowane w szkole średniej Mpontsheng, w Johannesburgu, w Afryce Południowej.

Podczas ceremonii przekazania czeku dla Star For Life obecnych było ponad 1000 uczniów. Odbyła się ona w białym namiocie, ustawionym przy szkole w dzielnicy Katlehong, na obrzeżach Johannesburga. Star For Life to organizacja non-profit, której celem jest motywowanie młodych ludzi do wiary we własne marzenia i przyszłość. Działa na rzecz zapobiegania zakażeniom wirusem HIV i ciążom wśród nastoletnich uczennic. HIV/AIDS to ogromny problem w Afryce Południowej, kraju, w którym zakażone jest 25 procent dorosłej populacji. Volvo Trucks zaczęło wspierać Star For Life w 2008 r. Obecnie program ten obejmuje swoim zasięgiem siedemnaście szkół średnich. Od początku istnienia organizacji, czyli od 2005 r., udział volvo darowizna Star for Lifew programie Star For Life wzięło ponad 100 000 uczniów z około stu szkół w Afryce Południowej i Namibii.

Jeszcze przed oficjalną premierą rynkową nowej serii Volvo FH, w wrześniu 2012 r., Volvo Trucks postanowiło zlicytować na portalu eBay pierwszy seryjnie wyprodukowany egzemplarz tego pojazdu. Wylicytowana kwota miała w całości zostać podarowana szkole uczestniczącej w programie Star For Life. Pozyskane środki Star For Life przeznaczy na finansowanie szkoleń i usług doradczych, stypendiów dla uczniów oraz budowy nowej biblioteki – obiektu, którego brakuje w wielu południowoafrykańskich szkołach.

Formalne przekazanie darowizny odbyło się 5 marca 2013 r.  na terenie szkoły średniej Mpontsheng w Johannesburgu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!