200 Solarisów dla Belgradu

11 marca 2013, 9:17

Przedstawiciele firmy Solaris A. podpisali w Belgradzie umowę na dostawę 200 autobusów Urbino 18 z publiczną spółką GSP Belgrad. To efekt wygranego przez polską spółkę przetargu, który dotyczył zamówienia 180 autobusów z tzw. opcją rozszerzenia go o 15 proc.

Małgorzata Olszewska Członek Zarządu firmy Solaris i Ćeran Nebojša Prezes GSP BelgradZamówienie warte 64 mln euro obejmie zakup 200 autobusów przegubowych oraz dostawę części zamiennych w dwuletnim okresie gwarancyjnym. Realizacja kontraktu zaplanowana jest jeszcze na 2013 rok. Zgodnie z umową, pierwsze przegubowe autobusy z Polski dotrą do Belgradu na przełomie czerwca i lipca, a dostawa wszystkich 200 autobusów zakończy się w październiku 2013.

– „Bardzo cieszymy się z wygrania tego przetargu, tym bardziej, że o tak duże zamówienie walczyli najważniejsi producenci z całej Europy. Oferta firmy Solaris okazała się jednak najlepsza. Mimo, że nasza marka nie jest jeszcze bardzo dobrze znana na rynku serbskim, zapewniamy zarówno właścicieli GSP, jak i pasażerów w Belgradzie, że otrzymają produkt na najwyższym europejskim poziomie, który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podróżowania – powiedziała Małgorzata Olszewska Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu”.

Dwieście przegubowych Solarisów dla Belgradu będzie w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych. Autobusy będą spełniać normę emisji spalin euro5. W każdym zostanie zainstalowany system monitoringu składający się z 7 kamer. Do tej pory w Serbii pojazdy marki Solaris są wykorzystywane w miejscowości Novi Sad, gdzie w 2011 roku trafiło sześć autobusów Solaris Urbino12, napędzanych gazem CNG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!