Zakaz wjazdu polskich ciężarówek do Rosji

26 maja 2023, 8:56

Przewodniczący Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin, wezwał do wprowadzenia zakazu wjazdu polskich ciężarówek do Rosji – informuje Reuters. Jego intencją jest ukaranie polskich przewoźników za antyrosyjską politykę naszego kraju.

Zakaz wjazdu

W propozycji Dumy Państwowej zasugerowano zakaz z umożliwieniem dojazdu do punktów kontroli celnej znajdujących się najbliżej granicy na terenie Federacji Rosyjskiej. Ma to umożliwić przeładowanie towaru wwożonego do Rosji na rosyjskie ciężarówki. Wśród postulatów Dumy Państwowej znalazły się także specjalne ceny benzyny dla ciężarówek z Polski. Zakaz, który mógłby zostać wprowadzony 1 czerwca, wymusiłby zmiany tras przewoźników realizujących transport do Azji.

Wiaczesław Wołodin zarzucił Polsce „zdradę pamięci historycznej”, zaznaczając, że Sowieci wyzwolili kraj z rąk nazistowskich Niemiec. Padły również słowa o reparacjach na rzecz Federacji Rosyjskiej. Zakaz wjazdu miałby uderzyć w polskie firmy, jak również przyczynić się do wyższych zarobków rosyjskich firm transportowych, a także być odpowiedzią prowadzoną rzekomo przez Polskę „politykę antyrosyjską”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!