Autobusy z Polski dla lotniska w Monachium

11 marca 2013, 15:58

Na monachijskim lotnisku im. Franza Josefa Straussa uroczyście przekazano spółce AeroGround Flughafen München GmbH pierwsze z 27 autobusów MAN Lion’s City, przeznaczonych do transferu pasażerów na terenie lotniska. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w Polsce.

Uroczyste przekazanie autobusów MAN Lion’s City na lotnisku Franza Josefa Straußa w Monachium.Wnętrze nowych autobusów wykończono przy zastosowaniu wygodnej w utrzymaniu stali szlachetnej. Zaprojektowano je w sposób zapewniający optymalną liczbę miejsc stojących, aby umożliwić przewóz jak największej liczby pasażerów. Zainstalowane we wszystkich pojazdach systemy klimatyzacji o dużej wydajności gwarantują pasażerom, niezależnie od pory roku, duży komfort jazdy. Wyposażenie pojazdów w funkcję przyklęku ułatwia wsiadanie i wysiadanie z autobusu.

Efektywne silniki wysokoprężne MAN Common-Rail o mocy 320 KM spełniają wymagania rygorystycznej normy emisyjnej EEV. Czterobiegowa automatyczna skrzynia biegów Voith z systemem sterowania Sensotop i z wbudowanym retarderem odpowiada za przekazywanie mocy na osie napędowe. Dostarczone dla lotniska autobusy cichą pracą i niewielką emisją spalin, dzięki czemu uzyskały ekologiczny certyfikat „Błękitny Anioł“. 

– „Jesteśmy dumni, że lotnisko w Monachium wybrało autobusy firmy MAN. Dla wiodącego międzynarodowego producenta pojazdów użytkowych z główną siedzibą w Monachium autobusy kursujące po pasach startowych tutejszego lotniska są najlepszą wizytówką.“ – przekazując kluczyki powiedział Heinz-Jürgen Löw, członek zarządu odpowiedzialny za Sprzedaż, Serwis i Marketing w spółce MAN Truck & Bus AG.

Wszystkie autobusy zostaną wyprodukowane w fabrykach MAN Bus w Starachowicach oraz Poznaniu.

W roku 2012 liczba pasażerów obsługiwanych na międzynarodowym lotnisku w Monachium wzrosła o prawie 2 proc., osiągając rekordową wielkość 38,4 milionów osób. Od otwarcia lotniska w roku 1992 liczba pasażerów zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wraz ze wzrostem liczby podróżujących zwiększają się także zadania w zakresie transferu pasażerów i członków załogi między terminalami a samolotami na płycie lotniska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!