Pojazdy elektryczne Scanii i Siemensa

14 marca 2013, 10:10

Firmy Scania i Siemens nawiązały współpracę. Producenci wykorzystają swoje doświadczenie do budowy elektrycznych układów napędowych do samochodów ciężarowych i autobusów.

Współpraca Scani i Siemensa

Elektryczna Scania - współpraca Scania i SiemensW wyniku nawiązanej współpracy Szwecja może zostać pierwszym krajem na świecie, który wprowadzi do powszechnego użytku elektryczne ciężarówki poruszające się po zelektryfikowanych drogach. Scania od dawna badała możliwość wprowadzenia napędu elektrycznego do pojazdów użytkowych. Siemens rozwijał technologię, w której energia zasilająca pojazd jest czerpana za pomocą pantografu z sieci napowietrznej. Teraz obie firmy połączyły siły.

Rozwój pojazdów elektrycznych będzie ważnym etapem ku bardziej zrównoważonym systemom transportowym. Technologia firmy Scania, wykorzystująca hybrydowy układ napędowy (połączenie silnika o wewnętrznym spalaniu z elektrycznym) może być wsparta przez zasilanie z sieci napowietrznej lub przez dostarczanie energii elektrycznej indukcyjnie, z nawierzchni jezdni. Na zelektryfikowanych odcinkach dróg pojazd będzie mógł korzystać wyłącznie z napędu elektrycznego.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!