Volvo FM tuż przed premierą

14 marca 2013, 12:43

Premiera najnowszego Volvo FM odbędzie się 19 marca 2013 r., jednak już teraz producent pozwolił dziennikarzom na wykonanie pierwszych, przedpremierowych zdjęć pojazdu.

Prezentacja Volvo FM

Volvo FM premieraDwa pierwsze modele Volvo FM pojawiły się także w Polsce. Przedstawiciele prasy mogli obejrzeć pojazdy w serwisie Volvo Truck Center w Młochowie. Premierze FM towarzyszy jednak aura tajemniczości. Nadal nie ujawniono szczegółowych informacji na temat modelu, ani nie zaprezentowano kabiny pojazdu.

W designie nowego FM widać wyraźne inspiracje nowym FH. Nawiązań nie powinno brakować także w kabinie pojazdu. Jedną z najważniejszych innowacji w nowym FM jest Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, który łączy w sobie konwencjonalny, hydrauliczny układ wspomagania z elektronicznie sterowanym silnikiem elektrycznym, Premiera Volvo FMzamontowanym na przekładni kierowniczej. Takie rozwiązanie pozwoli kierowcy bez wysiłku manewrować pojazdem przy małej prędkości, zaś podczas szybkiej jazdy zapewni stateczność kierunkową.

FM będą napędzać nowe silniki, spełniające normę Euro 6. W większości będą to prawdopodobnie jednostki znane z nowego Volvo FH.

Prezentujemy zdjęcia nowego Volvo FM, które wykonaliśmy podczas przedpremierowej prezentacji.

Premiera Volvo FMPremiera Volvo FMVolvo FM Premiera

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!