Nagroda Red Dot Product Design dla Volvo FH

14 marca 2013, 8:56

Nowa seria Volvo FH zdobyła nagrodę Red Dot Product Design – jeden z najbardziej pożądanych międzynarodowych znaków jakości w dziedzinie wzornictwa.

Red Dot Product Design dla Volvo Trucks

Volvo FHNagrody Red Dot Product Design za rok 2013 wyróżniają najlepsze projekty przemysłowe, a także zespoły, które je zrealizowały. Uwagę międzynarodowego jury zdołały skupić na sobie najlepsze dzieła, spośród 4662 produktów zgłoszonych w tym roku przez producentów, projektantów i architektów z 54 krajów – w 19 kategoriach. Nowa seria Volvo FH zwyciężyła w kategorii 16: pojazdy i transport.

Ceremonię wręczania nagród Red Dot, która odbędzie się 1 lipca br. w Aalto-Theater, gmachu opery w Essen, w Niemczech, uświetni ponad 1000 gości reprezentujących środowiska projektowe, przemysłowe, polityczne i medialne. Nowe Volvo FH, wraz z innymi nagrodzonymi produktami, będzie przez cztery tygodnie – od 2 do 28 lipca 2013r. – eksponowane na specjalnie zorganizowanej wystawie w muzeum Red Dot. Później zwycięskie projekty zostaną włączone do stałych zbiorów muzeum i będą wystawiane przez co najmniej rok. Muzeum Red Dot znajduje się w należącym do światowego dziedzictwa kulturowego kompleksie przemysłowym kopalni węgla Zeche Zollverein w Essen i mieści największą na świecie wystawę wzornictwa współczesnego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!