Montażownica z obsługą kół do 60 cali w LE-GUM

14 marca 2013, 14:45

LE-GUM wprowadza do oferty montażownicę do obsługi szerokiej gamy kół pojazdów ciężarowych, w szczególności OTR, w zakresie 14-60 cali.

Konstruktorzy M&B Engineering z włoskiego Correggio zaprezentowali ten model podczas targów Automechanika we wrześniu 2012 r. Jest on rozwinięciem gamy montażownic ciężarowych, w której dotychczas, występował model DIDO 30.

Elektrohydrauliczna montażownica z synchronizowanym ruchem unoszenia została zaprojektowana do pracy na kołach samochodów ciężarowych, pojazdów rolniczych, autobusów i do wszystkich innych typów kół maszyn, jakie są dostępne na rynku.

DIDO XXL-L zaprojektowano według technologii „narzędzia zawsze w linii”. Pozwala ona, aby płyta prowadząca koło i narzędzia były zawsze w odpowiednim położeniu roboczym, co zapewnia łatwy i szybki montaż oraz demontaż opony. Operacje są znacznie bezpieczniejsze dla operatora, a dodatkowo gwarantują większą ochronę opony i felgi. Konstrukcja zapewnia minimalną wysokość mocowania obręczy na poziomie 390 mm. Nowy wzór szczęk zaprojektowano z 5-punktowymi mocowaniami, z których jedno jest regulowane. Dzięki temu możliwe jest zamocowanie każdego rodzaju felgi, bez względu na jej wewnętrzny kształt. Urządzenie oferuje w pełni automatyczne unoszenie i obrót narzędzi ramienia. „Bezłyżkowy” (L-L) system pracy umożliwia pracę z wolnym, odblokowanym dyskiem.

Połączone cechy montażownicy gwarantują szybką obsługę, przy jednoczesnej redukcji zastosowanych sił, na które narażone są felgi i opony.

Więcej informacji na temat urządzenia można znaleźć na stronie www.legum.pl.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!