Scania Streamline

22 marca 2013, 9:18

Scania Streamline to nazwa długodystansowych ciężarówek serii G i R, zoptymalizowanych pod kątem niskiego zużycia paliwa. Wyróżnia je nowy, aerodynamiczny styl oraz kompletny zestaw spoilerów.

Druga generacja silników Scania

Scania StreamlineZmodyfikowana skrzynia biegów Scania Opticruise oferuje kilka funkcji. Tryb Economy jest w pełni zintegrowany z tempomatem Scania Active Prediction, co zwiększa potencjalne oszczędności. Nowe, bardziej wydajne silniki Euro 6 drugiej generacji przyczyniają się do osiągania w dalekim transporcie do 8% niższego zużycia paliwa. Wersja Euro 5 jest oszczędniejsza do 5%.

W nowej Scanii zastosowano narzędzia, które służą również usprawnieniu kontaktu z serwisem. Aby zwiększyć dyspozycyjność i ograniczyć czas spędzany przez pojazd w stacji obsługi, mechanicy zyskali możliwość zdalnego odczytywania danych diagnostycznych.

Lars Stenqvist, Senior Vice President Vehicle Definition, twierdzi że nowa, druga generacja 13-litrowych silników Scania Euro 6 jest o 2-3% bardziej ekonomiczna niż pierwsza. Scania Opticruise i Scania Active Prediction oszczędzają po 2-3% (każde z osobna). Poprawiono aerodynamikę i ograniczono opory wewnętrzne w skrzyniach biegów. Stenqvist szacuje, że europejscy użytkownicy pojazdów Euro 6 mogą w dalekim transporcie osiągnąć 8% oszczędności. Klienci z krajów, które nie są objęte mapami, mogą zaoszczędzić do 5%.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!