Kenworth prezentuje T880

4 kwietnia 2013, 12:21

Podczas corocznego pokazu Mid-America Trucking Show odbywającego się w Louisville w stanie Kentucky, firma Kenworth zaprezentowała nowy model – Kenworth T880.

– „Odbiorcy i kierowcy pojazdów użytkowych potrzebują wytrzymałych samochodów o niskich kosztach eksploatacji, które będą się doskonale sprawdzały w trudnych warunkach. Nie mamy wątpliwości, że Kenworth T880 przewyższy oczekiwania klientów.” – powiedział Gary Moore, wiceprezes firmy PACCAR oraz dyrektor naczelny Kenworth.

T880 posiada wykonaną z tłoczonych elementów aluminiowych kabinę o szerokości 2,1 metra. Wykorzystano w niej panoramiczną szybę, pięcioelementową pokrywę silnika, o 30 procent większy kąt otwarcia drzwi, co czyni go wygodnym miejscem do pracy.

Nowy Kenworth jest napędzany przez 12,9 litrowy silnik PACCAR MX-13. Jednostka napędowa osiąga moc 500 KM i maksymalny moment obrotowy 2500 Nm.  Kenworth T880 jest pojazdem opracowanym do zastosowania w różnych wersjach: wywrotka, betonomieszarka, śmieciarka oraz pojazd do przewozu ponadgabarytów. Model T880 pojawi się w sprzedaży w lecie 2013 roku.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!