18 imigrantów w busie – wpadka przez kolizję z BMW

3 sierpnia 2023, 16:00

Policjanci z Krapkowic poinformowali o zatrzymaniu kobiety, która przewoziła w busie 18 nielegalnych imigrantów z Syrii. Kierująca dostawczym Fiatem 23-latka doprowadziła do kolizji z BMW, po czym uciekła z miejsca wypadku. Okazało się, że kobieta nie miała prawa jazdy.

Policja i straż
fot. KPP Krapkowice
Imigranci
fot. KPP Krapkowice

W sobotę 29 lipca do dyżurnego komendy w Krapkowicach dotarła informacja o kolizji na rondzie 800-lecia w Gogolinie. W tył BMW wjechał dostawczy Fiat, po czym winna kolizji kierująca odjechała z miejsca zdarzenia i uciekała przed patrolem policji. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że znajduje się w nim 18  imigrantów z Syrii, a prowadząca go kobieta nie ma prawa jazdy.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy potwierdzili, że obywatele Syrii znaleźli się w Polsce nielegalnie. Odpowiedzą oni za niezgodne z przepisami przekroczenie granicy. Kierująca Fiatem odpowie natomiast za udzielenie pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym, jazdę bez uprawnień, a także sposób przewozu pasażerów. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!