Pierwszy MAN TGX Euro 6 z Niepołomic

15 kwietnia 2013, 15:11

Z linii produkcyjnej fabryki pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach zjechał pierwszy nowy pojazd ciężarowy MAN TGX 18.480 4×2 BLS Euro 6.

Duża inwestycja w polskiej fabryce

Pierwszy MAN TGX Euro6 z fabryki w NiepołomicachPierwszy TGX 18.480 4×2 BLS Euro 6 zjechał z taśm niepołomickiej fabryki 12 kwietnia 2013 r. Pojazdy MAN serii TG z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6 zawierają wiele nowych rozwiązań technicznych m.in. nowy silnik, zoptymalizowany układ napędowy, zintegrowany układ wydechowy, sterowany układ wtrysku Adblue, lepszą aerodynamikę oraz nową stylistykę.

Wprowadzeniu nowego produktu na linię montażową w zakładzie towarzyszyły spore inwestycje. Łączny budżet przeznaczony na dopasowanie linii produkcyjnych i podmontaży do uruchomienia tego projektu to 0,5 mln Euro. Zmiany w procesie montażowym wymagały odpowiedniego przeszkolenia personelu. Cykl szkoleń dla pracowników uwzględniał strategiczne obszary montażowe projektu. W zakładzie produkcyjnym w Monachium zostało przeszkolonych około 40 pracowników niepołomickiej fabryki.

Nowe pojazdy na linii montażowej w Niepołomicach to zakończenie pierwszej części projektu EURO 6 w tym zakładzie, który trwa już od jesieni 2011 roku i obecnie jest najważniejszym projektem w koncernie. Otwarta w październiku 2007 roku fabryka w Niepołomicach na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Powstające tu pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!