TMT Tanks & Trailers wybiera opony Apollo Tyres EnduRace RT 2 jako oryginalne wyposażenie dla swoich naczep

4 września 2023, 13:19

Włoski producent naczep TMT Tanks & Trailers, wybrał oponę EnduRace RT 2 firmy Apollo Tyres jako oryginalne wyposażenie do swoich naczep ciężarowych klasy premium z ruchomą podłogą. TMT już odebrało pierwsze zamówienie od Apollo Tyres, obejmujące dwa różne rozmiary opon EnduRace RT 2 dla 22,5-calowych kół: 385/65 R22.5 i nowy 385/55 R22.5, który został wprowadzony na rynek w zeszłym miesiącu.

naczepa z oponami Apollo

Opona EnduRace RT 2, produkowana w fabryce Apollo Tyres w Gyöngyöshalász na Węgrzech, charakteryzuje się zaawansowaną strukturą i wzorem bieżnika. Rozłożenie nacisku na szerokiej powierzchni styku opony z nawierzchnią ma jej zapewniać równomierne zużycie oraz wysoką trwałość. Ponadto konstrukcja ogumienia ma minimalizować opory toczenia i hałas. Opona została zaprojektowana ze wzmocnioną osnową i mieszanką bieżnika, która ogranicza ścieranie i gromadzenie się ciepła, oferując zwiększoną odporność na rozdarcie i poziom trwałości prawie dwa razy wyższy niż europejski wymóg regulacyjny.

Apollo EnduRace RT 2
opona Apollo EnduRace RT 2

EnduRace RT 2 ma cechować się również wyjątkową przyczepnością na mokrej nawierzchni i w warunkach zimowych. Opona posiada certyfikat przyczepności na śniegu z oznaczeniem „płatka śniegu”, umożliwiając użytkowanie przez cały rok.

Apollo Tyres wprowadziło na rynek drugą generację opon EnduRace RT w 2021 roku, bazując na oryginalnym modelu z 2017 roku. Model ma zaoferować ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika, w szczególności w zakresie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i trwałości.

 – Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w tym sektorze wypracowaliśmy dobre zrozumienie tego, czego oczekują nasi klienci. Skupiamy się na najwyższej wydajności, jakości i innowacyjności we wszystkich elementach naszych produktów, dlatego wybraliśmy Apollo EnduRace RT 2 – skomentował Berardo Di Giuseppe, TMT Plant Director.

– Ta współpraca jeszcze bardziej podkreśla wyjątkową jakość naszej rozszerzającej się gamy produktów TBR. Dziękuję Giuseppe Russo – Truck & Bus Sales Manager Europe za wkład w nawiązanie współpracy pomiędzy TMT i Apollo. EnduRace RT 2 drugiej generacji cieszy się znakomitą opinią w Europie. Dzięki niezwykłym ulepszeniom we wszystkich obszarach możemy zaoferować firmom jak TMT niezawodną oponę o imponujących osiągach – powiedział John Nikhil Joy, Cluster Director Europe – Truck & Bus Tyres, Apollo Tyres.

Niedawno firma TMT została nominowana w kategorii „Inteligentna naczepa” w konkursie Trailer Innovation Awards za swoje naczepy ciężarowe z ruchomą podłogą, które są wyspecjalizowanymi systemami załadunku i rozładunku umożliwiającymi rozładunek materiałów sypkich bez konieczności stosowania mechanizmów przechylających.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!