Opony Goodyear do największego ciągnika świata na targach Bauma 2013

19 kwietnia 2013, 15:25

Potężny pojazd marki Tractomas, produkowany przez francuską firmę Nicolas to największy ciągnik świata. Ma moc 1000 koni mechanicznych i jest w stanie pociągnąć zespół drogowy ważący 535 ton. Ciągnik będzie wyposażony w masywne opony Goodyear GP-2B o rozmiarze 385/95 R25.

Ogromne opony Goodyear na targach Bauma

Nicolas TractomasMaszyna jest prezentowana na stoisku firmy Nicolas podczas odbywających się w Monachium 30. Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Materiałów Budowlanych, Maszyn Górniczych, Pojazdów Budowlanych i Sprzętu Budowlanego Bauma 2013.

Ciągnik jest produkowany przez specjalizujące się w transporcie ciężkim francuskie przedsiębiorstwo Nicolas. Pojazd został zamówiony przez firmę górniczą LCR i będzie służył do ciągnięcia zespołu wywrotek bocznych w kopalni lignitu w stanie Queensland w Australii. Tractomas TR 10×10 bez obciążenia waży 40 ton, ma 10 metrów długości, 3,5 metra szerokości i 4,6 metra wysokości. Napędza go 27-litrowy silnik Diesla produkcji Caterpillar, Nicolas Tractomasktóry osiąga moc 1000 koni mechanicznych i pozwala zespołowi ciągnika i przyczep rozpędzać się do prędkości 50 km/h na dystansach do 40 kilometrów.

Goodyear GP-2B to wielofunkcyjna opona poziomu 100. Jest najczęściej wykorzystywana w żurawiach samojezdnych pracujących w terenie. Goodyear posiada jeden z najszerszych asortymentów opon OTR do zastosowań w takich pojazdach, jak: wywrotki sztywne i przegubowe, ładowarki kołowe, równiarki, urządzenia portowe, przemysłowe, górnicze i  żurawie samojezdne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!