Warszawski oddział Dachser w nowej lokalizacji

29 kwietnia 2013, 12:03

W kompleksie logistycznym MLP Pruszków II pod Warszawą rozpoczął działanie nowy oddział firmy Dachser. Inwestycja powstała w związku z rozwojem firmy i przejmie funkcje dotychczasowego oddziału regionalnego.

Oddział Dachser w Pruszkowie

Dachser PruszkówNowy oddział Dachser mieści się tuż przy zjeździe z autostrady A2. Składa się z dwupiętrowego budynku administracyjnego o powierzchni 750 mkw. i magazynu o powierzchni 7 200 mkw. z dziewiętnastoma bramami załadunkowymi. Biuro jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest realizacją strategii rozwoju firmy przyjętej w 2010 roku.

Pruszkowski oddział zastąpił wcześniejszą lokalizację operatora, mieszczącą się na warszawskim Targówku Przemysłowym. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce powiedział:

– ,,Oddział pod Warszawą odgrywa kluczową rolę w działaniu całej firmy. Ma znaczący wpływ na obroty i znajduje się w jednym z najbardziej atrakcyjnych logistycznie regionów w Polsce. Nie bez znaczenia jest także jego bliskość do zjazdu z autostrady. Aktualnie warszawski oddział Dachser jest naszą najnowocześniejszą placówką w kraju".

TNowa siedziba Dachserak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa odbywa się przy użyciu autorskich systemów WMS i TMS (Mikado i Domino). Regały wysokiego składowania mieszczą 8 000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie jest energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt jest dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4 000 MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajduje się plac manewrowy z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych.

Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic, Gdańsku oraz Air & Sea Logistics w Warszawie).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!