TNT ratuje goryla

6 maja 2013, 15:52

Młody goryl z afrykańskiego rezerwatu, poważnie zraniony przez kłusowników, został uratowany dzięki Działowi Usług Specjalnych TNT Express. Firma zaaranżowała transport aparatu rentgenowskiego dla zespołu weterynarzy, przygotowujących się do operacji 10-letniego goryla.

Wrażliwe w transporcie, wartościowe urządzenie wymagało specjalnych warunków przewozu. Zestaw odebrano z zoo w brytyjskim Warwickshire i przewieziono do Yaounde w Kamerunie przez Paryż.

– „Niezależnie od tego, czy pilnie dostarczamy sprzęt medyczny do kameruńskiej dżungli, czy narządy do transplantacji lub krew, zawsze jest to rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta” – powiedział Alistair Cochrane, Dyrektor Zarządzający TNT Express Services UK & Ireland.

Goryl nizinny został poważnie ranny, gdy myśliwi zabili jego matkę w kameruńskiej dżungli. Uratowała go Ape Action Africa – organizacja chroniąca goryle i szympansy. Trzech brytyjskich weterynarzy udało się na miejsce by zoperować ranną łapę zwierzęcia. Zdjęcia rentgenowskie wykazały jednak nieodwracalne uszkodzenia, dlatego zespół weterynarzy musiał dokonać amputacji.

– „Prześwietlenie wykazało poważne uszkodzenie nadgarstka i wkrótce po rozpoczęciu operacji podjęliśmy trudną decyzję o amputacji kończyny powyżej stawu łokciowego. Byliśmy w stanie ustalić zakres uszkodzeń dzięki TNT, które dostarczyło potrzebny sprzęt” – wyjaśniał Sharon Redrobe.

Obecnie goryl wraca do zdrowia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!