Volvo FL i Volvo FE – rozwiązania dla nabywców

14 maja 2013, 16:36

Nowe modele samochodów ciężarowych Volvo FE i Volvo FL debiutują na rynku. Na ich przykładzie marka prezentuje nowoczesne technologie, które mają usprawnić pracę kierowców oraz operatorów transportu.

Nowe Volvo FL i Volvo FE

Volvo FEWraz z wprowadzeniem na rynek nowego Volvo FL i Volvo FE, Volvo Trucks prezentuje także rozszerzoną ofertę usług serwisowych. Najbardziej zawansowana propozycja – Złoty Kontrakt Serwisowy – obejmuje obsługę techniczną, naprawy i maksymalny możliwy poziom dyspozycyjności.

Pernilla Sustovic, menedżer ds. segmentu dystrybucyjnego i wywozu odpadów w Volvo Trucks uważa, że nabywcy takich samochodów jak Volvo FE i FL oczekują od sprzedawcy czegoś więcej niż tylko pojazdu:

– ,,Wielu nabywców Volvo FE i Volvo FL użytkuje swoje samochody ciężarowe przez wiele lat i woli na nas cedować pełną odpowiedzialność za utrzymywanie ich w gotowości. Dla nich najkorzystniejszy w perspektywie długofalowej jest wybór doświadczonego partnera, który potrafi zarówno dostarczyć wysokiej jakości produkt, jak i zapewnić jego beztroskie użytkowanie."

Samochód ciężarowy objęty Nowym Złotym Kontraktem Serwisowym może utrzymywać łączność ze stacją obsługi Volvo, która dzięki temu ma możliwość monitorowania intensywności użytkowania pojazdu i zużycia eksploatacyjnego niektórych jego podzespołów. Celem jest podejmowanie działań wyprzedzających, umożliwiających dostosowanie obsługi serwisowej pojazdu do rzeczywistych potrzeb i wykonywanie obsługi technicznej w czasie, gdy pojazd nie musi wykonywać zadań transportowych. Aby jeszcze bardziej uprościć posiadanie pojazdu, klienci mogą również wybrać pełny kontrakt leasingowy, sprowadzający wszystkie koszty do jednej, comiesięcznej faktury.

Volvo FLWiększa wydajność, np. możliwość wykonania większej ilości transportów w krótszym czasie, to kolejny priorytetowy aspekt dla nabywców Volvo FE i Volvo FL, a nowe samochody ciężarowe na wiele sposobów wspierają osiąganie przez klienta większej rentowności. Sprawność transportu FL i FE ma być gwarantowana przez nowe, wydajne silniki D5 i D8 zapewniające szybki przyrost momentu obrotowego przy niskiej prędkości obrotowe. W ofercie jest specjalna, 12-tonowa wersja Volvo FL zapewniająca przewagę w postaci nawet o 500 kg większej ładowności.

Volvo FE jest obecnie dostępne ze zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift, wyposażoną w oprogramowanie dostosowane do rodzaju wykonywanych zadań, np. transportu dystrybucyjnego. Ponadto, I-Shift sprzyja redukcji zużycia paliwa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!