1600 pojazdów Iveco pojedzie do Iraku

20 maja 2013, 15:09

Iveco podpisało z irackim Ministerstwem Energii Elektrycznej umowę na dostawę ponad 1600 pojazdów w ciągu trzech lat. Wartość tego porozumienia to 125 mln euro.

Iveco w Iraku

IvecoW ramach zamówienia, do Iraku dostarczone zostaną pojazdy Iveco z segmentów lekkiego i średniego (furgony i samochody z kabiną załogową z serii Daily oraz samochody ciężarowe Eurocargo) o masie od 3,5 tony do 18 ton. Większość z tych pojazdów zostanie wyposażona w specjalistyczne dźwigi i podnośniki montażowe ułatwiające konserwacje krajowej sieci przesyłu energii elektrycznej.

Umowę w siedzibie ministra w Bagdadzie podpisali przedstawiciele Iveco oraz iracki minister energii elektrycznej. Uroczystość odbyła sie w obecności ambasadora Włoch w Iraku, Massima Marottiego. Zawarcie tego porozumienia jest najnowszym z działań służących realizacji ambitnego planu rozszerzenia działalności Iveco na rynki Afryki i Bliskiego Wschodu. Celem jest osiągniecie takiej wielkości sprzedaży i takiego udziału w rynku, które do 2014 r. pozwolą na umocnienie pozycji Iveco wśród wiodących dostawców pojazdów na tym obszarze.

Rynki w Afryce i na Bliskim Wschodzie są ważnymi obszarami dla rozwoju działalności handlowej Iveco. Firma zwiększyła i wciąż będzie zwiększać swoją obecność na tych rynkach poprzez intensywne rozszerzanie swoich sieci dystrybucji, sprzedaży i usług. Oferta Iveco w Afryce i na Bliskim Wschodzie obejmuje wszystkie segmenty pojazdów: od lekkiego, poprzez średni, do ciężkiego. Pojazdy te są przeprojektowywane i dostosowywane do lokalnych uwarunkowań z myślą o zagwarantowaniu najlepszej wydajności, nawet w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych i drogowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!