Praca nad nową gamą pojazdów Renault Trucks

23 maja 2013, 8:51

Renault Trucks od siedmiu lat przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej nowej gamy pojazdów. Wprowadzenie nowych pojazdów wiąże się z dużymi inwestycjami. Firma znacznie zmodernizowała swoje zaplecza produkcyjne.

Zmiany w fabrykach Renault

Nowa gama Renault TrucksChcąc przygotować się do produkcji nowej gamy, której rynkowa premiera odbędzie się 11 czerwca 2013 r., Renault Trucks znacznie zmodernizowało swoje zaplecza produkcyjne. W tym celu zainwestowano 150 milionów euro w fabryki na terytorium Francji: w Lyonie (Rodan), Bourg-en-Bresse (Ain) i Blainville-sur-Orne (Calvados).

Fabryka w Lyonie wzbogaciła się o linię pras do tłoczenia elementów nowych kabin. W Blainville-sur-Orne zbudowano nową linię produkcji szkieletu kabiny i montażu wyposażenia. W Bourg-en-Bresse od trzech lat działa linia doświadczalna, na której odbywa się montaż nowych pojazdów. Służy ona do testowania procesów produkcyjnych i logistycznych, montażu końcowego pojazdów przedpremierowych i szkolenia montażystów.

Nowa fabryka i wyposażenie oraz nowe procesy umożliwiły wdrożenie szeregu strategii, takich jak „zero wad”, praca zespołowa, punktualne dostawy w systemie just-in-time na wszystkich etapach, począwszy od fazy projektowej. Wszystkie te usprawnienia mają mieć bezpośredni, korzystny wpływ na nowe produkty.

Olivier Vidal, wiceprezes odpowiedzialny za montaż kabin i pojazdów w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, powiedział:

– ,,Jesteśmy gotowi, podobnie jak nasze fabryki i oprzyrządowanie. Prace rozwojowe zostały zakończone i obecnie jesteśmy na etapie szkolenia montażystów. Mimo że produkcja seryjna ruszy w czerwcu, wyprodukowaliśmy już ponad 500 egzemplarzy pojazdów dla celów badawczych, testowych itp. Oznacza to, że pierwsze pojazdy, jakie trafią na rynek będą spełniały wszystkie oczekiwania jakościowe. Z niecierpliwością czekamy na chwilę, w której będziemy mogli rozpocząć dostawy naszych nowych pojazdów ciężarowych do klientów."

Nowa gama pojazdów ciężarowych Renault Trucks zostanie oficjalnie zaprezentowana w Lyonie, 11 czerwca 2013 r.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!