Elektryczne Solarisy do Dusseldorfu

24 maja 2013, 16:31

Kolejne elektryczne Solarisy będą poruszały się po niemieckich ulicach. Dwa Urbino 12 electric będą w przyszłym roku dostarczone firmie Rheinbahn AG z Düsseldorfu.

160-kilowatowy silnik elektryczny zasilany przez baterie o pojemności 210 kWh pozwolą pokonywać autobusom całość zaplanowanych tras. Ładowanie baterii będzie odbywać się poprzez system plug-in. Dodatkowo pojazdy zostaną przystosowane do zamontowania w przyszłości specjalnego systemu bezobsługowego ładowania dachowego przypominającego w działaniu tramwajowy pantograf, który jest jednym z najnowszym rozwiązań zaprojektowanych przez inżynierów Solarisa.

– „Rheinbahn zawsze okazuje zainteresowanie nowymi technologiami i korzyściami z nich płynącymi.
W naszych wyborach polegamy na praktycznych doświadczeniach, a także niezawodności nowych rozwiązań. Chwilowe mody nas nie interesują. Podejmując decyzje bierzemy pod uwagę prawdziwe korzyści dla środowiska naturalnego i wyniki ekonomiczne eksploatacji. Na tej podstawie działamy!” – mówi Dirk Biesenbach, Członek Zarządu Rheinbahn Düsseldorf AG, reprezentujący firmę.

– „Bardzo cenię sobie współpracę z firmą Rheinbahn AG. To wymagający przewoźnik, który przestrzega najwyższych standardów jakości, a pasażerom oferuje równie wysoki komfort usług. Dlatego tak cenne są dla nas doświadczenia wspólnie zdobywane przy eksploatacji najnowszych technologii” – mówi Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu Solarisa ds. Sprzedaży i Marketingu” – „Na kilka miesięcy po premierze dwunastometrowego „elektryka” możemy pochwalić się już czterema sprzedanymi pojazdami w Austrii oraz Niemczech. Jestem pewna, że w krótkim czasie zwielokrotnimy tę liczbę. Na naszych oczach obecność autobusów elektrycznych w transporcie publicznym staje się faktem” – dodaje Olszewska.

Solarisy nie debiutują w Düsseldorfie. W skład floty niemieckiego przewoźnika wchodzi bowiem aż 78 autobusów, w tym 7 Urbino 18 Hybrid wyposażonych w napęd hybrydowy.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!