Dachser kontynuuje program stażowy

27 maja 2013, 13:36

Dachser prowadzi rekrutację uczestników do trzeciej edycji swojego programu stażowego. Firma oferuje dwuletnie, płatne staże dla absolwentów szkół średnich, którzy wiążą swoją przyszłość z logistyką.

W trakcie stażu absolwenci szkół średnich pracują po kilka miesięcy w określonych działach (magazyn logistyczny, cross-docking, dyspozycja) pod opieką mentorów, poznając różne aspekty pracy w logistyce. Jednocześnie, wraz z kolegami uczestniczącymi w programach w innych krajach, zgłębiają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej. Obecnie prowadzona jest rekrutacja do trzeciej edycji programu, którego uczestnicy rozpoczną swoją pracę w firmie w październiku br.

– „Do tej pory w programie w Polsce wzięło udział 12 młodych ludzi” – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor personalny w firmie Dachser Sp. z o.o. – „Pierwsza edycja powoli dobiega końca i już wiemy, że wszyscy jego uczestnicy otrzymają oferty stałego zatrudnienia w firmie. Ich opiekunowie w poszczególnych oddziałach oraz przełożeni są zadowoleni z ich pracy, podkreślają ich ogromne zaangażowanie i pasję. Taki staż to świetny początek prawdziwej zawodowej kariery” – dodaje Agnieszka Józwik.

Program kierowany jest do absolwentów szkół średnich. Zainteresowani mogą zgłaszać się do działu kadr firmy Dachser do 15 czerwca 2013. W kolejnej edycji firma planuje przyjęcie 7 stażystów.

W Dachser, która jest firmą rodzinną, dużą wagę przywiązuje się do integracji pracowników oraz rodzinnej atmosfery. – „Wszyscy zatrudnieni w firmie traktowani są jak członkowie jednej, wielkiej rodziny” – przekonuje Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Dachser stawia na młodych ludzi po maturze, ponieważ tak wczesne zatrudnienie i odpowiednie, praktyczne przygotowanie do przyszłej pracy ma szereg zalet. W firmie logistycznej nie wymaga się wyższego wykształcenia od wszystkich pracowników. Na stanowiskach operacyjnych ważniejsza jest dobra znajomość firmy, języka angielskiego oraz doświadczenie.

– „Młodzi ludzie po szkole średniej mają już odpowiednie zasoby wiedzy, często również logistycznej, które podczas naszego stażu są rozwijane również o praktykę” – mówi Agnieszka Józwik. „Jeśli są zainteresowani branżą, procesami oraz zaangażowani i zdeterminowani, świetnie odnajdują się w firmie. Tacy pracownicy to dla nas duża wartość” – podkreśla.

Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce 260 pracowników w 8 oddziałach (pod Pruszkowem k. Warszawy, w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!