Chińskie autobusy z europejską homologacją

27 maja 2013, 13:50

Na europejskim rynku pojawił się nowy autobus – BYD K9. W pełni elektryczny pojazd uzyskał niedawno europejską homologację, dzięki czemu może być swobodnie rejestrowany w Polsce i innych europejskich krajach.

12-metrowy autobus miejski jest napędzany przez dwa silniki elektryczne o mocy 90 kW i momencie obrotowym 550 Nm każdy, montowanych w piastach tylnych kół. Rozpędzają one 18-tonowy pojazd do 50 km/h w niecałe 20 sekund, a uzyskiwana przez BYD K9 prędkość maksymalna sięga 70 km/h.

Pojazd wyposażony jest w zestaw baterii żelazowych, panele słoneczne montowane na dachu, system odzyskiwania energii z hamowania oraz system inteligentnego zarządzania energią, co daje zasięg w warunkach miejskich 300 km. Dzięki systemowi szybkiego ładowania możliwe jest naładowanie akumulatorów w 30 minut do 50 proc. całkowitej pojemności.

Zastosowane w autobusie baterie przeszły wiele testów, które potwierdzają ich bezpieczeństwo w razie wypadku lub awarii. Materiały użyte do produkcji pojazdu, a szczególnie zestawu baterii są bezpieczne dla środowiska i podlegają recyklingowi.

Pojazd oferuje 18 miejsc siedzących i jedno dla osoby na wózku inwalidzkim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.byd-auto.pl
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!