Prezydent w fabryce Solarisa

6 czerwca 2013, 9:58

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski złożył wizytę w fabryce Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie. Zapoznał się z procesem powstawania pojazdów i spotkał z pracownikami oraz zarządem Solarisa.

Przebywający w Poznaniu, z okazji wręczenia Nagród Gospodarczych, Prezydent Komorowski odwiedził siedzibę firmy Solaris. Szczególną uwagę głowy państwa zwrócił autobus elektryczny, którym prezydent odbył krótką przejażdżkę.

Bronisław Komorowski szczegółowo zapoznał się z procesem powstawania pojazdów, który przedstawiała mu Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solarisa, współzałożycielka oraz właścicielka przedsiębiorstwa. Spotkał się także z pracownikami, co upamiętniono wspólnym zdjęciem.

Solaris został dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. Po raz pierwszy otrzymał ją w 2005 roku w kategorii eksporter w uznaniu osiągniętego na rynku europejskim sukcesu sprzedażowego. Kolejny raz w 2011 roku nagrodę przyznano firmie w kategorii innowacyjność, doceniając wkład i inwestycje w rozwój nowych technologii, w szczególności napędów elektrycznych oraz hybrydowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!