Nowe wydanie broszury Delphi dotyczące standardów emisji

10 czerwca 2013, 9:22

Wydawane przez Delphi Automotive broszury Globalne Standardy Emisji są łatwymi w odbiorze podsumowaniami przepisów regulujących normy emisji, obowiązujących na całym świecie. Jest już dostępne zaktualizowane wydanie 2013-14. Wersje przeznaczone dla samochodów ciężarowych z segmentu Heavy Duty oraz pojazdów użytkowych nie przeznaczonych do poruszania się po drogach publicznych są dostępne dla użytkowników iPadów w formie interaktywnej aplikacji.

– „Po raz pierwszy broszury omawiające normy emisji, znane i cenione narzędzie porównawcze stosowane w branży motoryzacyjnej, są dostępne w formie interaktywnych aplikacji. Taka forma umożliwi uzyskanie dostępu do informacji zawartych w broszurach całkowicie nowej grupie użytkowników, a same broszury stały się bardziej elastyczne i przyjaźniejsze dla użytkownika” – stwierdził Jose Morente, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji w Delphi Powertrain Systems.

Najnowsze wydanie broszury, w której zawarto normy emisji określone dla samochodów osobowych i motocykli, zawiera wymienione poniżej aktualizacje:

  • Plany redukcji poziomów emisji CO2 w przyszłości, przyjęte przez wiele krajów; także plany redukcji poziomów emisji w tych krajach na lata 2020 – 2025. Te informacje można odnaleźć w rozdziale: Zużycie Paliwa – Emisja CO2; 
  • Kilka rozdziałów omawiających zaktualizowane normy USA, włączając w to obowiązujące w USA wymagania dotyczące diagnostyki pokładowej (OBD), zilustrowane zbiorczą tabelą
  • Aktualizacja wymagań określonych przez Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza (CARB) na rok 2015 i dalszych wymagań.
     

Po raz pierwszy firma Delphi opublikowała przewodniki po normach emisji w 1992. Na przestrzeni lat, broszury te pomagały wielu producentom samochodów i silników oraz innych specjalistom z  branży motoryzacyjnej w aktualizowaniu wiedzy na temat skomplikowanych i stale zmieniających się wymagań emisji. 

Istnieją dwa osobne Przewodniki po Globalnych Standardach Emisji Delphi. W pierwszym zawarto podsumowanie przepisów dotyczących samochodów osobowych, lekkich pojazdów użytkowych i motocykli, a w drugim podsumowano przepisy dotyczące samochodów użytkowych z segmentu Heavy Duty i pojazdów użytkowych nie przeznaczonych do poruszania się po drogach publicznych. Zaktualizowana broszura zawierająca przepisy dotyczące pojazdów użytkowych zostanie opublikowana w późniejszych miesiącach bieżącego roku. 

Aby pobrać elektroniczny plik, należy odwiedzić stronę delphi.com/manufacturers/auto/powertrain. Aplikację można pobrać z App Store, wyszukując „Delphi Emissions”. Aplikacja Delphi Emissions jest kompatybilna z iPadem i wymaga systemu iOS 5.0 lub nowszego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!