Zmiany w zarządzie Dachser

1 lipca 2013, 14:01

Burkhard Eling obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w firmie Dachser. Zastąpi on prof. Dietera Triuxusa, który do końca roku pozostanie członkiem zarządu spółki.

Zmiany w Dachser

Burkhard Eling od czerwca 2012 roku pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w Dachser. Z wykształcenia jest inżynierem. Przed dołączeniem do Dachser był dyrektorem finansowym w HSG Zander International (obecnie Bilfinger Facility Management HSG), firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami oraz w Centennial Contractors Enterprises, amerykańskiej firmie z branży budowlanej. Obie spółki należą do Grupy Bilfinger. Od 1 lipca 2013 roku obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków w firmie Dachser.

Aby zmiana na stanowisku Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków przebiegła sprawnie i bezproblemowo, była zaplanowana jako długofalowy proces, podczas którego Burkhard Eling przygotowywał się do objęcia nowego stanowiska. Prof. Dieter Triuxus, którego zastąpi Burkhard Eling, pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Finansów, Prawa i Podatków od 1 stycznia 2008 roku. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych ekspertów finansowych firm rodzinnych w Niemczech. Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Ekspertów ds. Przepisów o Rachunkowości dla Firm Rodzinnych (VMEBF) oraz wykładowcą controllingu na Uniwersytecie w Mannheim.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!