9. zlot Master Truck 2013 – relacja

22 lipca 2013, 9:16

Zlot tuningowanych ciężarówek Master Truck, jak co roku przyciągnął liczne grono zwiedzających oraz wystawców. Podczas imprezy można było nie tylko zobaczyć efektowne pojazdy, ale także zwiedzić stoiska producentów ciężarówek, naczep czy części motoryzacyjnych.

Master Truck 2013

Tegoroczny zlot z założenia miał być poświęcony nie tylko ciężarówkom, ale także innego typu „dużym” pojazdom. Jego pełna nazwa brzmiała więc: Międzynarodowy Zlot Tuningowanych Pojazdów Ciężarowych, Pomocy Drogowych, Pojazdów Pożarniczych, Militarnych i Specjalnych oraz Pojazdów Amerykańskich, Vanów i Oldtimerów. Rzeczywiście na imprezie pojawiła się reprezentacja każdego z tych typów maszyn.

Zwiedzających, którzy pojawili się na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem przywitała piękna pogoda. Przez cały weekend (19-21 lipca 2013 r.) świeciło słońce, co sprzyjało podziwianiu wystaw.

Najważniejszą atrakcją zlotu były, jak co roku, tuningowane ciężarówki. Tradycyjnie dopisali właściciele pojazdów z całej Europy. Wyróżniały się efektownie ozdobione modele ze Skandynawii. Nie zabrakło również ciężarówek reprezentujących styl rodem ze Stanów Zjednoczonych.

Niemniej niż oryginalnie pomalowane ciężarówki przyciągały wzrok klasyczne modele utrzymane w doskonałym stanie wizualnym.

W piątkowy wieczór swoje dziesięciolecie świętował program telewizyjny ,,Na osi”, współtworzony przez organizatorów zlotu Master Truck. Gratulacje i życzenia składali na scenie przedstawiciele firm oraz redakcji z branży transportowej. Nie zabrakło nawet słynnego Chucka Norrisa, złośliwie nazywanego własnym sobowtórem…

Podczas imprezy można było uczestniczyć w licznych pokazach, koncertach country oraz konkursach. Zabawy promujące trzeźwość podczas jazdy prowadził znany aktor i prezenter Piotr Zelt. Goście mogli m.in. poprowadzić rower w tzw. alkogoglach, które symulują stan wzroku osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Skuteczny transport musi być oparty na solidnym siodle. Taką zasadą kieruje się firma SAF-Holland, która zaprezentowała ekspozycję swoich produktów: siodeł, osi oraz elementów zawieszenia.

Mercedes-Benz zaprezentował swoje ciężarówki w ekologicznej wersji i stylizacji.

Mariusz Pudzianowski jest ambasadorem marki Mercedes, a jednocześnie właścicielem firmy transportowej. Podczas imprezy zaprezentował Actrosa w barwach swojego teamu. Cierpliwie brał też udział w zabawach i konkursach z fanami.

Renault Trucks zaprezentowało pojazdy z najnowszej gamy. Być może już wkrótce powstaną pierwsze tuningowane wersje tych nowoczesnych pod względem stylistyki maszyn.

Swoje produkty pokazali także inni producenci pojazdów: MAN, Volvo, DAF oraz Iveco. Obecni na zlocie kierowcy mogli brać udział w konkursach, organizowanych przez firmy. Musieli wykazać się przede wszystkim precyzją oraz umiejętnościami ekonomicznej jazdy. Na zdjęciu zawody Volvo.

Duże stoisko zaprezentował dystrybutor części do pojazdów ciężarowych – Opoltrans. Firma, której siedziba mieści się w pobliskim w Brzeziu k/Opola, od lat jest partnerem zlotu. Zainteresowani mogli zapoznać się z całą ofertą firmy, a także spółki córki – Mega.

Z okazji do zaprezentowania swoich produktów skorzystali także producenci i dystrybutorzy naczep i przyczep. Wszyscy zainteresowani produktami mogli zdobyć potrzebne informacje na stoiskach.

Swoje punkty wystawili także producenci części oraz wyposażenia warsztatowego. Ekipa Inter Cars przyjechała ciężarówką idealnie wpisującą się w tematykę imprezy.

Kilkaset samochodów szczelnie wypełniło autodrom lotniska w Polskiej Nowej Wsi. Organizatorzy zlotu już zapowiadają, że w przyszłym roku – podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji imprezy, frekwencja będzie równie dobra, bądź lepsza.

W pamięci gości pozostaną nie tylko świetnie przygotowane pojazdy. Mówi się, że o jakości imprezy świadczy uroda hostess. Organizatorom należą się więc słowa uznania…

Zobacz więcej zdjęć ze Zlotu Master Truck 2013 na naszym profilu na Facebooku

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

5.60.94.*, 7 listopada 2013, 16:55 0 0

alo łanoo auta soo

Odpowiedz