ZF Aftermarket: Części zamienne do systemów ADAS marki WABCO już dostępne na rynku aftermarketowym

1 kwietnia 2024, 23:01

ZF Aftermarket po raz pierwszy oferuje na rynku części zamiennych przednią kamerę systemu ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu OnLaneALERT oraz czujnik radarowy systemu automatycznego hamowania awaryjnego OnGuardACTIVE. 

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (z ang. ADAS) stają się coraz bardziej powszechne na rynku pojazdów użytkowych. Od 2015 roku samochody ciężarowe muszą być wyposażane w systemy automatycznego hamowania awaryjnego i ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu. Od 2024 roku wchodzi kolejny obowiązek doposażania pojazdów użytkowych m. in. w asystenta prędkości, skrętu oraz rejestrator danych o wypadkach.

To szansa dla warsztatów, które specjalizują się w przeglądach i naprawach pojazdów użytkowych – po ich wykonaniu systemy wspomagania kierowcy trzeba obowiązkowo sprawdzić i ponownie skalibrować. Aby to zrobić, warsztat musi posiadać dostęp do odpowiednich części zamiennych, w szczególności do czujników, które dostarczają dane do systemów wspomagania kierowcy.

Pod marką WABCO, ZF Aftermarket oferuje teraz również przednią kamerę dla systemu ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu OnLaneALERT.

OnLaneALERT i OnGuardACTIVE – jakość OE dostępna na rynku części zamiennych

Od teraz ZF Aftermarket dostarcza te części zamienne w specyfikacji i jakości OE dla wielu modeli pojazdów użytkowych DAF i Iveco. Oferta obejmuje również niezbędne wsporniki i osłony. Dzięki tym akcesoriom warsztaty niezależne mogą przeprowadzać kompletne naprawy – szczególnie w razie wypadku lub awarii pojazdu, nie rezygnując przy tym ze współpracy ze swoimi dostawcami.

  • OnGuardACTIVE opiera się na dwustopniowym radarze dalekiego zasięgu, wykrywa potencjalne kolizje z pojazdami poprzedzającymi, ostrzega o możliwości kolizji i wspomaga aktywne hamowanie, jest wyposażony w adaptacyjny tempomat i integruje się z modułowym i skalowalnym pakietem ADAS od ZF.
  • System OnLaneALERT ostrzega przed zmianą pasa ruchu, wykorzystując umieszczoną na przedniej szybie, skierowaną do przodu kamerę do monitorowania położenia pojazdu w obrysie pasa. Gdy system wykryje, że pojazd przekracza linie wyznaczające pas ruchu bez użycia kierunkowskazu, ostrzega kierowcę i zmusza go do podjęcia działania. W ten sposób OnLaneALERT skutecznie pomaga zapobiegać zjeżdżaniu z kursu, otarciom i kolizjom czołowym.

Należy pamiętać, że po wymianie czujniki muszą być zaprogramowane za pomocą oryginalnego oprogramowania diagnostycznego producenta pojazdu.

Dostępny jest również czujnik radarowy do systemu automatycznego wspomagania hamowania awaryjnego OnGuardACTIVE.

Kompleksowa oferta od jednego producenta

Czujniki ADAS to nowość na rynku części zamiennych dodana do portfolio produktów ZF Aftermarket do pojazdów użytkowych, dostępnych w ofercie marek premium ZF, LEMFÖRDER, SACHS, TRW i WABCO. Portfolio części pokrywa zapotrzebowanie na praktycznie wszystkie naprawy – od układu kierowniczego i zawieszenia, w tym amortyzatorów i hamulców, po elementy układu napędowego – sprzęgła i skrzynie biegów, a także elementy układów pneumatycznych. Asortyment uzupełniają środki smarne do przekładni ZF, a także niezbędne narzędzia i specjalistyczne wyposażenie.

Zestawy naprawcze są szczególnie cenione przez warsztaty, ponieważ ułatwiają pracę w warsztacie i podnoszą jakość napraw. Oprócz konkretnych części zamiennych, w zestawach są wszystkie pozostałe komponenty, niezbędne do profesjonalnej naprawy –  śruby, uszczelki i smary. Dołączone instrukcje napraw umożliwiają szybką i sprawną naprawę oraz potwierdzają, że ZF Aftermarket dostarcza swoim partnerom nie tylko produkty, ale także kompleksowe rozwiązania.

Oferta ZF Aftermarket obejmuje szeroką gamę części zamiennych niezbędnych do wykonywania napraw pojazdów użytkowych, a także zapewnia dostęp do systemów zarządzania flotą.
Artykuł sponsorowany ZF Aftermarket

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!