Volkswagen Crafter wkrótce będzie dostępny na rynku

2 kwietnia 2024, 9:35

W maju 2024 r., na rynku pojawi się zupełnie nowy, produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter z bogatą aktualizacją oprogramowania i sprzętu.

Parametry nowego Craffera

Kabina kierowcy została całkowicie przeprojektowana i jest teraz wyposażona w nową, bardziej zaawansowaną generację systemów infotainment – podobnych do montowanych w serii elektrycznych modeli Volkswagen ID. Nowości obejmują również cyfrowy kokpit – Digital Cockpit, wielofunkcyjną kierownicę, elektroniczny hamulec postojowy i wiele systemów wsparcia kierowcy. Kluczową opcją jest cyfrowy asystent głosowy ze zintegrowanym chatem ChatGPT. Start konfiguratora tego modelu na www.vwdostawcze.pl przewidziano na połowę maja br.

Produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni Crafter, standardowo wyposażony jest w cyfrową deskę rozdzielczą: Digital Cockpit. Charakterystycznym detalem wnętrza Craftera 2024 jest teraz 10,3-calowy lub opcjonalnie 12,9-calowy wyświetlacz info-rozrywki, bazujący na nowej wersji modułowego systemu infotainment (MIB). Wolnostojący wyświetlacz w kabinie Craftera ma na nowo opracowany interfejs graficzny i intuicyjną nawigację po menu. Crafter otrzymał również nowy system sterowania głosowego online dla wielu funkcji pojazdu.

Nowości i przyszłościowe warianty systemów

W jednej z opcji wyposażenia, system ten jest zintegrowany z chatem ChatGPT i reaguje na naturalne polecenia głosowe. Hamulec ręczny i przełącznik automatycznej skrzyni biegów zostały przeprojektowane, podobnie jak elementy sterujące funkcjami oświetlenia, przyciski w obszarze konsoli środkowej i wszystkie otwory wentylacyjne.

Wszystkie nowe wersje Craftera będą w przyszłości standardowo wyposażone w następujące systemy:

  • Front Assist (autonomiczne hamowanie awaryjne wraz z monitorowaniem ruchu rowerzystów i pieszych),
  • Lane Assist (system utrzymywania pasa ruchu), dynamiczny wyświetlacz znaków drogowych, ogranicznik prędkości oraz dostępny opcjonalnie akustyczny system Park Distance Control dla obszaru w tyle pojazdu.
  • Po raz pierwszy, jako opcja, w nowym Crafterze dostępna będzie funkcja Travel Assist.
  • W połączeniu z Travel Assist, w Crafterze pojawi się również funkcja Emergency Assist.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!