Scania na XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

5 września 2013, 10:09

Scania zaprezentowała swoje produkty na targach przemysłu militarnego MSPO, które odbyły się w Kielcach. Na stoisku firmy znalazła się pełna gama silników do różnych zastosowań, przede wszystkim tych dedykowanych potrzebom przemysłu obronnego.

Scania i militaria

Na XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO można było zobaczyć silniki Scania – od najmniejszego 9-litrowego po 16-litrowy. Zaprezentowany został również 13-litrowy silnik Scania montowany w wojskowych transporterach opancerzonych Rosomak, produkowanych przez Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich. Dyrektor Działu Usług Serwisowych Scania, Maciej Lewandowski, powiedział:

– „Produkty Scania mają wiele zastosowań w segmencie militarnym i od ponad 100 lat cieszą się dużym zaufaniem na całym świecie. W Polsce to silniki Scania napędzają Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak jak również łodzie patrolowe w jednostkach Straży Granicznej. Wojskowe pojazdy pożarnicze Scania służą zaś do zabezpieczania lotnisk. Poprzez prezentację na targach chcemy podkreślić naszą obecność i ugruntowaną pozycję w obszarze rozwiązań dla segmentu militarnego. Jesteśmy gotowi do wsparcia rozwoju polskiego przemysłu obronnego”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!