Swanski pomaluje ciężarówkę Mercedesa

20 września 2013, 13:06

Artysta street art Paweł „Swanski” Kozłowski będzie malował w Stacji Mercedes ciężarówkę Actros, która 23 września stanie się bohaterem Dnia Mercedesa. Poniedziałkowy wieczór zakończy się koncertem zespołu Hatbreakers Trio.

Atrakcje na Stacji Mercedes

W najbliższą niedzielę (22 września 2013 r.) od godziny 11.00 artysta streetartowy Paweł „Swanski” Kozłowski, znany w Europie ze swoich grafik w przestrzeni miejskiej malować będzie ciężarówkę Actros, która w ten sposób przygotowana stanie się punktem programu następnego dnia w Stacji Mercedes. „Swanski” to urodzony w 1980 roku w Warszawie malarz, grafik, ilustrator, autor animacji i teledysków, należący do tzw. pokolenia transformacji. Swoją sztuką, wpisującą się w nurt urban culture, komentuje otaczającą rzeczywistość. Jest założycielem jednoosobowego studia graficznego Swansart oraz streetwearowej firmy/marki TURBOKOLOR. Jest również twórcą animacji do MTV oraz  VH1. Ilustracje Swanskiego były publikowane między innymi w magazynach „Lodown“, „Blond“, „Belio“, „DosDedos“, „Laifstajl“, „Exklusiv“.

Z okazji 13. Europejskiego Dnia Bez Samochodu pod hasłem „Tankuj Energię” w niedzielę w Stacji Mercedes odbędzie się prezentacja skuterów elektrycznych. Wyjątkowo tego dnia Stacja nie będzie przestrzenią tradycyjnych samochodów osobowych, tylko miejscem pojazdów elektrycznych, hybrydowych czy wodorowych.

W poniedziałek, 23 września wszyscy chętni będą mogli przejechać się specjalną taksówką-ciężarówką Actros Taxi. O godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone sztuce i designowi pojazdów użytkowych. Zaraz po spotkaniu o 20.00 usłyszeć będzie można soulowye aranżacje w wykonaniu zespołu Hatbreakers Trio – półfinalistów IV edycji programu Must Be The Music, autorów singli „Maybe I Should” oraz „Wiosna”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Stacja Mercedes mieści się na rogu ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!