Węgier zwycięzcą The Drivers’ Fuel Challenge 2013, Polak na podium

24 października 2013, 10:21

Końcowy etap konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013 odbył się na torze wyścigowym Grobnik w Chorwacji. W obliczu silnej konkurencji z 14 krajów Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks, Zoltán Simon z Węgier wygrał europejski finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks.

Znamy zwycięzcę The Drivers’ Fuel Challenge dla Europy Centralno-Wschodniej

Zoltán Simon został Mistrzem Rynku Europy Centralno-Wschodniej w jeździe ekonomicznej i wygrał główną nagrodę – nowy samochód osobowy Volvo V40. Głównym celem konkursu, który został zainicjowany przez Volvo Trucks w skali globalnej w 2011 i który Rynek Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks kontynuuje w tym roku po raz drugi z rzędu, było położenie nacisku na ukazanie roli Kierowcy w procesie oszczędności i ekonomiki paliwowej.

Tegoroczna edycja konkursu the Drivers' Fuel Challenge okazała się udana, przyciągając blisko 3200 uczestników z krajów Rynku Europy Centralno-Wschodniej, biorących udział w lokalnych eliminacjach konkursu – co daje liczbę prawie dwukrotnie większą niż ta, również imponująca z roku 2012. Na sobotnim europejskim  finale konkursu na torze Grobnik spotkało się 14 krajowych liderów w jeździe ekonomicznej, reprezentujących swoje kraje wchodzące w skład Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Group Trucks, by po raz ostatni sprawdzić swoje umiejętności w decydującej rundzie konkursu.

Zarówno ranne jak i popołudniowe rozgrywki finału w Chorwacji polegały na odbyciu dwóch okrążeń na torze wyścigowym Grobnik, z czego każde o długości trasy 8,4 km z jak najniższym zużyciem paliwa i w czasie nie dłuższym niż 14 minut. Tylko czterech kierowców, po dwóch najlepszych z każdej tury jazd samochodem ciężarowym Volvo FH, zakwalifikowało się do tej ostatniej, decydującej rundy popołudniowej i byli to zawodnicy z Czech, Węgier, Polski i Słowenii. Gala, odbywająca się w sobotni  wieczór, przyniosła najbardziej ekscytujący i oczekiwany moment całej imprezy – ogłoszenie wyników dla 4 najlepszych kierowców w tym Mistrza Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers' Fuel Challenge 2013. om Jörning, dyrektor zarządzający Rynku Europy Centralno -Wschodniej Volvo Group Trucks, rozpoczął swoje wystąpienie podczas gali wręczenia nagród kierując je do wszystkich 14 finalistów.

Zwycięzca konkursu, Zoltán Simon z Węgier, który osiągnął najniższe całkowite zużycie paliwa 2,18 litra w sobotnim finale, zdobył nie tylko tytuł Mistrza Jazdy Ekonomicznej Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers' Fuel Challenge 2013, ale także nowy samochód osobowy Volvo V4.

Bardzo dobre, trzecie miejsce w finale zajął polski kierowca – Stanisław Mierzejewski.

Miejsce

Kierowca

Firma

Kraj

Zużycie paliwa rundy finałowej (l)

Średnie zużycie paliwa

(l/100 km)

Czas

1 Miejsce

Zoltán Simon

SIMON Zoltán EV

Węgry

2,18

25,95

12:58.92

2 Miejsce

Tomas Horcicka

Csad Rychnov

Czechy

2,24

26,67

12:06.71

3 Miejsce

Stanisław Mierzejewski

Stanisław Mierzejewski PUH

Polska

2,26

26,90

13:48.63

4 Miejsce

Krištof Urivec

Floro Transport  Florijan Koselj s.p

Slowenia

2,36

28,10

13:00.82

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!