Pakiet bezpieczeństwa dla ciężarówek – Bosch poprawia warunki jazdy

13 października 2014, 23:50

W branży transportowej bezpieczeństwo odgrywa zasadniczą rolę. Troszczą się o nie konstruktorzy pojazdów, oferując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne.

Żarówki Bosch Trucklight Maxlife

Na rynku dostępnych jest wiele żarówek, dlatego podczas dokonywania wyboru powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim żarówka powinna mieć homologację, która jest wyznacznikiem jej jakości. W przypadku żarówek do ciężarówek ważnym parametrem jest odporność na wstrząsy. Uzyskuje się ją przez odpowiednio stabilne osadzenie żarnika oraz wykonanie blaszanej podstawy z kilku elementów. Precyzyjne osadzenie żarnika w bańce jest niezbędne, aby nadać pożądany kształt smudze światła na drodze. Te cechy posiadają żarówki 24 V Trucklight Maxlife z nowego programu żarówek firmy Bosch.

Co więcej, żarówki Bosch charakteryzują się wydłużonym okresem eksploatacji. Uzyskano go poprzez zastosowanie do produkcji skrętki żarnika drutu wolframowego, poddanego procesowi optymalizacji wysokotemperaturowej. Sama skrętka jest podwójnie skręcana. Dodatkowy efekt spowolnienia zużycia żarnika uzyskano dzięki podwyższeniu ciśnienia gazu w bańce. Taka konstrukcja żarówki spełnia oczekiwania użytkowników, dając większe natężenie oświetlenia (ilość światła), przy zachowaniu wydłużonej trwałości. Żarówki programu Trucklight Maxlife o wydłużonej trwałości są dostępne do niemal wszystkich typów reflektorów spotykanych w europejskich pojazdach ciężarowych.

Wycieraczki Bosch Aerotwin i Twin

Dla zapewnienia dobrej widoczności, szczególnie podczas jazdy w nocy, warto stosować wycieraczki wysokiej jakości. Bosch produkuje wycieraczki od 1926 roku i przez wszystkie te lata doprowadził ich konstrukcję do perfekcji. Dobra wycieraczka powinna zapewnić skuteczność oczyszczania szyby przez co najmniej pół roku, co odpowiada wykonaniu 125 tys. cykli. Fabryczne normy firmy Bosch wymagają wykonania aż 500 tys. cykli, co odpowiada oczyszczeniu powierzchni równej 57 boiskom piłkarskim.

Najwyższą klasę wycieraczek reprezentują bezprzegubowe wycieraczki Aerotwin, w których wewnątrz gumy umieszczono dwie sprężyste szyny stabilizujące Evodium. Zaletą takiej konstrukcji jest wyjątkowo równomierny docisk powierzchni zbierającej do szyby. Dzięki optymalnie dobranemu rozkładowi nacisku na całej długości wycieraczki uzyskano również dłuższą o 30% żywotność, co gwarantuje lepszą widoczność i komfort pracy kierowcy przez długi czas.

W wycieraczce Aerotwin tak jak w wycieraczkach Twin – drugiej linii wycieraczek Bosch – zastosowano dwa rodzaje gumy. Powierzchnia zbierająca wodę wykonana jest z twardej gumy pokrytej warstwą poślizgową redukującą tarcie. Podczas pracy wycieraczki powierzchnia ta pochyla się pod ściśle określonym kątem dzięki gumowemu przegubowi wykonanemu z miękkiego kauczuku. Dlatego wycieraczki Bosch pracują równo i bezszmerowo. Dzięki dobraniu odpowiednich składników mieszanki gumowej, wycieraczki Aerotwin i Twin są odporne na działanie promieni UV i ozonu. Dodatkowo trzy najpopularniejsze długości wycieraczek Aerotwin dostępne są z zamontowaną dyszą spryskiwacza.

W wycieraczkach Twin umieszczenie szyny stabilizującej  wewnątrz gumy wycieraczek o długościach od 400 do 700 mm sprawia, iż wycieraczka jest odpowiednio dopasowana do krzywizny szyby nawet w warunkach zimowych, a sama szyna jest chroniona przed korozją.

Więcej informacji na temat produktów Bosch dla pojazdów ciężarowych na stronie internetowej: www.motobosch.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!