Autobusy MAN Lion’s City w Opolu

13 grudnia 2013, 13:03

W Opolu, przed Urzędem Miasta miała miejsce prezentacja niskopodłogowych pojedynczych autobusów miejskich MAN Lion’s City. Miała ona związek z realizowanym aktualnie odbiorem 16 autobusów, które od początku grudnia jeżdżą po ulicach Opola.

MANy dla Opola

Zamówione przez polskiego przewoźnika pojazdy to niskopodłogowe, pojedyncze autobusy miejskie MAN Lion’s City produkowane w zakładach MAN Bus w Starachowicach i Sadach koło Poznania.

W uroczystości symbolicznego przekazania klucza do pojazdów wzięli udział m.in. Krzysztof Kawałko, Zastępca Prezydenta Opola, Tadeusz Stadnicki, Prezes MZK Opole oraz Krzysztof Gawroński, Dyrektor sprzedaży autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Pojedyncze, niskopodłogowe MAN Lion’s City o długości 12 m mogą przewozić maksymalnie do 86 pasażerów (zgodnie z unijną dyrektywą). Zastosowano w nich 6-cylindowe silniki D20 o pojemności 10,5 l i mocy 280 KM, spełniające normę EEV. Pojazdy są m.in. wyposażone w dźwiękowy i wizualny system informacji dla pasażerów, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny (np. 6 kamer). Zamontowano w nich całopojazdową klimatyzację oraz nadajniki wi-fi, co oznacza, że pasażerowie mogą w nich za darmo korzystać z bezprzewodowego internetu. Autobusy mają też nadajniki GPS, pozwalające na bieżąco śledzić dyspozytorom ich położenie.

MAN od 2007 roku dostarczył do MZK Opole 57 autobusów miejskich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!