Zabudowa KH-Kipper na nowym podwoziu DAF LF

, 16 grudnia 2013, 12:55

Firma KH-KIPPER zamontowała na nowym podwoziu DAF-a LF w wersji „Construction” wywrotkę trójstronną W3F. Pojazd dołączy do floty samochodów demonstracyjnych Euro 6 DAF Trucks N.V., a w ciągu kolejnych dwóch lat zostanie zaprezentowany w wielu krajach w Europie.

DAF LF Euro 6 wyróżnia się czarnym grillem z większymi wlotami powietrza, wyżej zamontowanym zderzakiem oraz zwiększonym prześwitem. Innymi cechami LF jest najmniejszy w swojej klasie promień skrętu oraz niska masa własna.

Zabudowa została wykonana z trudnościeralnych stali HARDOX i DOMEX. Burty boczne otwierają się w osi górnej i dolnej, a więc skrzynia może służyć zarówno jak platforma do przewozu materiałów na paletach, jak i materiałów sypkich. W dolnej osi burty otwierają się za pomocą sprężyn umieszczonych na przedniej ścianie.

Wybór polskiej firmy zabudowującej to dowód uznania dla jakości polskich wyrobów, które coraz chętniej kupowane są poza granicami Polski. To także dowód wagi dla polskiego rynku jaką przykłada firma DAF. Polska jest rynkiem, na którym sprzedaż podwozi DAF wykazuje najwyższą dynamikę, osiągając 62-procentowy przyrost (za pierwszych 10 miesięcy 2013). Firma DAF po październiku br. może poszczycić się ponad 17-procentowym udziałem w rynku ciężkich podwozi (powyżej 16 ton), który jest najlepszym wynikiem w historii marki w Polsce.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!