Czy powstanie niskoemisyjny autobus Autosanu?

, 20 stycznia 2014, 14:05

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, został zaproszony przez Syndyka Masy Upadłości Spółki Autosan S.A. do odwiedzenia sanockiej fabryki autobusów. Głównym celem spotkania była dyskusja na temat możliwości pozyskania przez Autosan funduszy z Urzędu Marszałkowskiego w związku z projektem dotyczącym produkcji autobusu niskoemisyjnego.

Marszałek Województwa Podkarpackiego z wizytą w Autosanie

Projekt Autosanu ma być realizowany we współpracy z Politechniką Rzeszowską. Otrzymanie pieniędzy jest możliwe, dzięki umieszczeniu projektu spółki na liście przedsięwzięć priorytetowych o kluczowym znaczeniu dla województwa podkarpackiego w perspektywie lat 2014 – 2020. Syndyk Autosanu potwierdził, że firma jest zainteresowana projektami, które już w swoich założeniach znajdują źródło finansowania.

Produkcja autobusu niskoemisyjnego może być szansą dla znajdującego się w stanie upadłości Autosanu. Szansą eksportową, ponieważ niektórzy partnerzy zagraniczni z krajów, na które sanocki producent dostarczał już pojazdy wręcz warunkują dalszą współpracę posiadaniem w ofercie handlowej autobusu elektrycznego, gazowego lub hybrydowego. Produkcja autobusu niskoemisyjnego stanowić będzie także dodatkowy atut Autosan S.A. w negocjacjach prowadzonych z potencjalnymi nabywcami Spółki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!