Autosany Gemini dla straży pożarnej i PKSu

4 lutego 2014, 15:41

Bydgoska Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kozienicach to odbiorcy dwóch nowych autobusów Gemini, które opuściły sanocką fabrykę.

Dwa nowe Autosany u klientów

Autobus dla straży pożarnej przeznaczony jest do przewozu ratowników w różnego rodzaju akcjach. Wyposażony został w silnik Cummins Euro 5, skrzynię manualną ZF, retarder, 31 foteli pasażerskich + fotel pilota, klimatyzację, indywidualne nadmuchy i oświetlenie dla pasażerów, radiotelefon. Posiada urządzenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej pozwalające na użytkowanie tego autobusu jako pojazdu uprzywilejowanego. Gemini dla Strażaków wyróżnia się czerwonym kolorem malowania zewnętrznego i dodatkowo  oznakowany jest numerami operacyjnymi PSP. Nie jest to pierwszy Gemini, który zasilił tabor Państwowej Straży Pożarnej. W ostatnich latach podobne pojazdy trafiły do Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi oraz w Krakowie.

Drugi Gemini odebrany w ubiegłym tygodniu wyprodukowany został na zamówienie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kozienicach i jest częścią kontraktu opiewającego na dostawę 3 sztuk tego typu pojazdów. W autobusie zamontowany został silnik Cummins Euro 5, manualna skrzynia biegów ZF, retarder, klimatyzacja całopojazdowa. Może on przewozić 32 pasażerów na fotelach uchylnych z przesuwem bocznym (w tym fotel pilota) oraz 5 pasażerów na miejscach stojących.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!