Drivers’ Fuel Challenge 2014 – nowa edycja konkursu Volvo Trucks

21 lutego 2014, 13:05

Już wkrótce rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Volvo Trucks Drivers’ Fuel Challenge 2014. Międzynarodowe zawody w ekologicznej jeździe są otwarte dla wszystkich kierowców zawodowych, niezależnie od tego, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą na co dzień.

Drivers' Fuel Challenge jest organizowany corocznie od 2009 r. Z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. W jego ostatniej globalnej edycji udział wzięło 3600 kierowców z 22 krajów.

Z analiz Volvo Trucks wynika, że poprzez skorzystanie z oferowanych przez Volvo Trucks usług, takich jak szkolenie i indywidualny instruktaż kierowców, udaje się zmniejszyć zużycie paliwa o około 10 procent. Dlatego też uczestnicy Drivers' Fuel Challenge będą oceniani nie tylko według rzeczywistego zużycia paliwa, ale także pod kątem zachowań oddziałujących na ekonomikę paliwową, takich jak przewidywanie sytuacji drogowej, hamowanie oraz wykorzystanie silnika i skrzyni biegów. Próby konkursowe będą się odbywały w realistycznych warunkach, w których kierowcy muszą utrzymać odpowiednią wydajność, a jednocześnie udowodnić, że potrafią użytkować samochód ciężarowy w sposób właściwy: bezpieczny i odpowiedzialny.

Swój tegoroczny konkurs Rynek Europy Centralno-Wschodniej (CEE) Volvo Trucks organizuje w ramach globalnego Drivers' Fuel Challenge 2014. Oznacza to, że 3 najlepszych kierowców wyłonionych w regionalnym finale będzie reprezentować region CEE w finale światowym, walcząc o tytuł mistrza świata w ekonomicznej jeździe. Lokalne rundy kwalifikacyjne, a następnie finały krajowe i wreszcie finał rynku CEE zostaną rozegrane zgodnie z planem określonym przez Region w 2012 r. i zastosowanym także w roku ubiegłym. Kierowcy będą rywalizowali ze sobą na specjalnie wytyczonych trasach konkursowych.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym dotyczące zasad, szczegółowego programu, terminów i sposobu składania zgłoszeń w Polsce zostaną wkrótce opublikowane na stronie www.volvotrucks.pl
Rejestracja do konkursu w Polsce rusza 10 marca 2014.

Światowy finał Drivers' Fuel Challenge 2014, z udziałem 25 najoszczędniejszych kierowców na świecie, odbędzie w rodzinnym mieście Volvo Goeteborgu, w Szwecji, 19 września 2014 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!