Dobra widoczność dzięki częściom Bosch

31 marca 2014, 22:17

W branży transportowej bezpieczeństwo odgrywa zasadniczą rolę. Troszczą się o nie konstruktorzy pojazdów, oferując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Ale o dobrą widoczność powinniśmy zadbać sami

Bezpieczeństwo przede wszystkim – Bosch Trucklight Maxlife

Żarówki Bosch Trucklight Maxlife posiadają cechy, które zapewniają im przewagę rynkową nad konkurencją. Należą do nich:

  • Odporność na wstrząsy – w przypadku żarówek do ciężarówek jest to niezwykle istotny parametr. Gwarantuje go stabilne osadzenie żarnika oraz wykonanie blaszanej podstawy z kilku elementów. Precyzyjne osadzenie żarnika w bańce jest niezbędne, aby nadać pożądany kształt smudze światła na drodze.
  • Wydłużony okres eksploatacji – uzyskano go dzięki zastosowaniu do produkcji skrętki żarnika drutu wolframowego, poddanego procesowi optymalizacji wysokotemperaturowej. Sama skrętka jest podwójnie skręcana. Do spowolnienia zużycia żarnika przyczyniło się również podwyższenie ciśnienia gazu w bańce. Taka konstrukcja żarówki spełnia oczekiwania użytkowników, dając większe natężenie oświetlenia (ilość światła), przy zachowaniu wydłużonej trwałości.
  • Dostępność – żarówki programu Trucklight Maxlife o wydłużonej trwałości są dostępne do niemal wszystkich typów reflektorów spotykanych w europejskich pojazdach ciężarowych.
  • Homologacja – jest wyznacznikiem wysokiej jakości.

 

Wycieraczki Bosch Aerotwin i Twin

Dla zapewnienia dobrej widoczności, szczególnie podczas jazdy w nocy, warto stosować wycieraczki wysokiej jakości. Dobra wycieraczka powinna oferować skuteczne oczyszczanie szyby przez co najmniej pół roku, co odpowiada wykonaniu 125 tys. cykli.

Bezprzegubowe wycieraczki Aerotwin reprezentują najwyższą klasę wycieraczek, w których – wewnątrz gumy – umieszczono dwie sprężyste szyny stabilizujące Evodium. Zaletą takiej konstrukcji jest wyjątkowo równomierny docisk powierzchni zbierającej do szyby, co daje również dłuższą o 30% żywotność. W wycieraczce Aerotwin – tak jak w wycieraczkach Twin, drugiej linii wycieraczek Bosch – zastosowano dwa rodzaje gumy. Powierzchnia Fabryczne normy firmy Bosch wymagają wykonania przez wycieraczki aż 500 000 cykli, co odpowiada oczyszczeniu powierzchni równej 57 boiskom piłkarskim.zbierająca wodę wykonana jest z twardej gumy pokrytej warstwą poślizgową redukującą tarcie. Podczas pracy wycieraczki powierzchnia ta pochyla się pod ściśle określonym kątem dzięki przegubowi wykonanemu z miękkiego kauczuku. Dlatego wycieraczki Bosch pracują równo i bezszmerowo. Wycieraczki Aerotwin i Twin są odporne na działanie promieni UV i ozonu. Dodatkowo trzy najpopularniejsze długości wycieraczek Aerotwin dostępne są z zamontowaną dyszą spryskiwacza.

W wycieraczkach Twin umieszczenie szyny stabilizującej wewnątrz gumy wycieraczek o długościach od 400 do 700 mm sprawia, iż wycieraczka jest odpowiednio dopasowana do krzywizny szyby nawet w trudnych warunkach zimowych, a sama szyna jest chroniona przed korozją.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!