Autosan dostarczył pierwszy w tym roku autobus miejski

31 marca 2014, 15:17

Mury sanockiej fabryki opuścił pierwszy w tym roku autobus przeznaczony do komunikacji miejskiej. Był to Sancity 9LE, pierwszy z dwóch zakontraktowanych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie.

Dostawy autobusów są wynikiem przetargu wygranego w grudniu 2013 roku. Sancity 9LE dla Ciechanowa wyposażony został w silnik Cummins EEV i automatyczną skrzynię biegów Allison. Pojemność pasażerska to 20 miejsc na fotelach pasażerskich firmy Ster oraz 40 miejsc stojących. Urządzenia elektronicznej informacji pasażerów i kasowania biletów do autobusu dostarczyła firma Pixel. Pojazd przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych i posiada zamontowany monitoring.

W ubiegłym tygodniu Autosan zakończył również realizację kontraktu podpisanego z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Kozienice. Użytkownik odebrał trzeci już autobus międzymiastowy Gemini.Gemini dla PKS Kozienice jest wyposażony w silnik Cummins Euro 5, manualną skrzynię biegów ZF, 32 fotele uchylne z przesuwem bocznym, klimatyzację całopojazdową.

Ciekawostką podaną przez Autosan jest informacja o powrocie bocianów, które jak co roku, ponownie zadomowiły się w gnieździe nieopodal fabryki. Czy powrót ptaków, które od lat są symbolem sanockiego producenta autobusów zapowiada lepsze czasy dla firmy?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!