Komplety naprawcze do pomp AdBlue w Inter Cars SA

14 kwietnia 2014, 14:00

W przypadku awarii specjalistycznych pomp przeznaczonych do dystrybucji AdBlue, nie jest konieczna ich wymiana. W ofercie Inter Cars SA znajdują się komplety naprawcze do pojazdów ciężarowych i autobusów.

Zestaw naprawczy pompy Ad Blue / Inter Cars SAW styczniu 2014 r., Unia Europejska wprowadziła rygorystyczną normę Euro 6, mającą ograniczyć emisję spalin w silnikach Diesla. Normy czystości spalin wcześniej określały Euro 4 i Euro 5. Żeby móc sprostać tych wymogom, niezbędne stało się stosowanie technologii SCR w pojazdach ciężarowych oraz specjalistycznego płynu AdBlue, czyli 32,5% wodnego roztworu mocznika. Jest on wtryskiwany do układu wydechowego pojazdu i pod wpływem wysokiej temperatury, wytwarza amoniak. Następująca po tym reakcja chemiczna przekształca szkodliwe tlenki azotu w nieszkodliwy azot (N) i wodę (H2O).  To właśnie tlenki azotu znajdujące się w spalinach w przeważającej mierze odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza.

Udowodniono, że technologia SCR (Selektywna Redukcja Katalityczna) pozwala uzyskać oszczędności w zużyciu paliwa oraz ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Mając na uwadze te zalety, jej zastosowanie stało się standardem we wszystkich pojazdach ciężarowych. Do wytworzenia ciśnienia potrzebnego do wtrysku płynu AdBlue przeznaczone są specjalistyczne  pompy, które ulegają awariom. Wymiana całych pomp w serwisach jest bardzo kosztowna. Cena takiej usługi sięga kilku tysięcy złotych.

– „Warto spróbować uchronić się przed takim wydatkiem. W asortymencie Inter Cars SA znajdują się zestawy naprawcze do pomp zasilających AdBlue do współczesnych pojazdów użytkowych, składające się z podkładek gumowych, uszczelniających" – powiedział Wojciech Jakubek, specjalista ds. rozwoju produktu z Inter Cars SA.

Komplety naprawcze pomp zasilających AdBlue oferowane są w sieci sprzedaży Inter Cars SA oraz w sklepie on line.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!