MAN Trucks odpowiedzialny społecznie

30 kwietnia 2014, 12:31

Spółka MAN Trucks w Niepołomicach otrzymała wyróżnienie za zajęcie 1. miejsca na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych (LFSO). Nagrodę przyznano podczas uroczystej gali VIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2014, organizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną.

Po ubiegłorocznym zajęciu 3. miejsca na Liście, tegoroczna nagroda jest kolejnym dużym sukcesem spółki. Awans jest wynikiem realizowanych w zakładzie projektów w ramach działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jednym z nich jest program przygotowany dla dzieci pracowników niepołomickiej fabryki, podczas którego najmłodsi mogą odwiedzić miejsce pracy rodziców i dowiedzieć się jak powstają montowane tam pojazdy ciężarowe.

Pracownikom firmy proponuje się szeroką ofertę świadczeń pozapłacowych: m.in. dodatkowe ubezpieczenia, system benefit, dofinansowywanie posiłków, dofinansowanie studiów i studiów podyplomowych, a także wycieczki firmowe oraz udział w różnych imprezach i wydarzeniach. Zakład w Niepołomicach wspiera ponadto Szkołę Podstawową w Suchorabie, Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, a także podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. W ramach realizowanej strategii koncernowej „MAN 2020” spółka prowadzi wiele działań w zakresie redukcji emisji CO2. Ponadto MAN Trucks organizuje wiele akcji informacyjnych dla pracowników, celem podnoszenia świadomości ekologicznej, jak np. z okazji światowego dnia wody. W ostatnim roku spółka brała również czynny udział we współtworzeniu przewodnika „Rejestracji EMAS”, przygotowywanego przez Główną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Gala VIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2014 odbyła się 24 kwietnia 2014 r. w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!