Mercedes Sprinter dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego

30 kwietnia 2014, 12:44

Irena Szewińska, sprinterka-multimedalistka, a aktualnie przedstawicielka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), odebrała kluczyki do najnowszej wersji auta dostawczego Mercedes-Benz Sprinter w wersji kombi, które służyć będzie do transportu sportowców, działaczy i pracowników Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).

W tym roku Mercedes-Benz szczególnie zaangażował się we wsparcie polskiego Sportu. Po wsparciu Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Sopocie w marcu i Orlen Warsaw Marathon w Warszawie w kwietniu 2014 r., w których marka była partnerem motoryzacyjnym, kolejnym beneficjentem jest Polski Komitet Olimpijski. Nowym Sprinterem będą jeździć sportowcy i działacze.

Samochód przekazała firma Daimler AG  przez swoją polską spółkę  Mercedes-Benz  Polska w ramach wieloletniej umowy między koncernem Daimler AG a MKOl. Jest to już drugie auto przekazano Polakom  –  w 2002 roku PKOl otrzymał podobnego Sprintera Kombi.

Wśród obecnych ambasadorów marki Mercedes-Benz są m.in. Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch. Od niedawna specjalnym Vito jeżdżą paraolimpijczycy:  Grzegorz Pluta, Arkadiusz Jabłoński, Radosław Stańczuk i Stefan Makowski z Fundacji Akademia Integracji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!